Terytorialsi wyróżnieni

2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej, w skład której wchodzi chełmski batalion, wyróżniono tytułem „Przodujący Pododdział Wojska Polskiego”. To dowód uznania za najlepsze wyniki w działalności służbowej w 2020 roku.

2 Lubelska Brygada OT liczy ponad 3400 żołnierzy. Chętnych do służby w tym rodzaju sił zbrojnych w naszym regionie nie brakuje. W skład 2 LBOT wchodzi chełmski batalion lekkiej piechoty, a obecnie trwają prace nad formowaniem 19 Nadbużańskiej Brygady OT z siedzibą w Chełmie. W przeddzień święta Wojska Polskiego minister obrony narodowej wyróżnił 2 LBOT tytułem honorowym „Przodujący Oddział Wojska Polskiego”.

Lubelską brygadę w ten sposób doceniono za uzyskanie najlepszych wyników w działalności służbowej w 2020 r. Kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT, informuje, że to jedno z ważniejszych wyróżnień, które może być przyznane jednostce wojskowej.

– Wyróżnienie tytułem „Przodujący Oddział Wojska Polskiego” jest kolejnym, jakie otrzymała 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej w ciągu pięciu lat swojego funkcjonowania – przypomina ktp. Stanula. – Pierwszy raz brygada została wyróżniona w 2019 roku flagą Rzeczypospolitej Polskiej. (opr. mo, fot. WOT)