TESCO daje szansę

Zakończyło się głosowanie w drugiej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ogólnopolskim głosowaniu wybrano najlepsze projekty, które dzięki dofinansowaniu kwotą 5 tysięcy złotych zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.


Na Lubelszczyźnie w ramach akcji „Decydujesz, pomagamy” zostanie zrealizowanych osiem projektów. Wśród nich znalazł się jeden projekt z Lublina. 5 tysięcy złotych otrzyma program „Szansa na lepszą przyszłość” adresowany do wychowanków domów dziecka oraz ich rodzin.
W ramach tego projektu Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Zarembiacy” przy Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie zorganizuje wyjazdy rozwijające umiejętności sportowe uczestników oraz spotkanie integracyjne swoich podopiecznych wraz z ich rodzinami i osobami zaprzyjaźnionymi z placówką. Łącznie na terenie województwa lubelskiego oddano 244 294 głosy. Na projekty lokalnych organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych oraz grup nieformalnych można było głosować między 8 marca a 4 kwietnia br. we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce. Do programu zostało zgłoszonych blisko siedemset projektów z całego kraju. Z nadesłanych propozycji jury wyłoniło 410, które walczyły o 145 grantów o łącznej wartości 750 000 zł. Klienci sklepów oddali w sumie ponad 4,6 mln głosów. – Olbrzymie zainteresowanie drugą edycją programu „Decydujesz, pomagamy” jest najlepszym dowodem na to, że lokalne społeczności wiedzą w jaki sposób zmieniać swoje sąsiedztwo, aby żyło się w nim lepiej. Wiosną tego roku rusza już trzecia edycja naszego programu. Wierzymy, że po raz kolejny otrzymamy projekty, które zaskoczą nas twórczymi pomysłami – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco Dzieciom. – Już teraz zachęcamy do przygotowywania nowych projektów i zgłaszania ich w nadchodzącej trzeciej edycji – dodaje. III edycja „Decydujesz, pomagamy” wystartuje już 15 maja br. Zasady programu pozostają bez zmian – swoje pomysły zgłaszać mogą organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalne. W ramach nadchodzącej edycji przyznanych zostanie 125 grantów w wysokości 5000 zł. (EM.K.)