Testowanie przed zgrupowaniem

W pierwszym sparingu z ekstraklasową Wisłą Płock motorowcy zaprezentowali się zupełnie nieźle

Piłkarze Motoru Lublin, przygotowujący się do rundy wiosennej rozgrywek II ligi, mają za sobą dwa sparingi. W pierwszej grze kontrolnej przegrali we wtorek w Siedlcach z ekstraklasową Wisłą Płock 1:2, w drugiej wygrali w sobotę, na bocznym boisku Areny Lublin, z trzecioligową Wólczanką Wólka Pełkińska 4:0. W obu spotkaniach do siatki rywali trafiał Krzysztof Ropski. Ponadto gole w sobotniej potyczce dla „żółto-biało-niebieskich” zdobyli Tomasz Świderski, Piotr Darmochwał i Piotr Ceglarz.

Spotkanie z „Nafciarzami”, którzy już w najbliższy piątek rozpoczną ligowe zmagania odbyło się w formie trzech tercji. Pierwsza z nich liczyła trzy kwadranse, natomiast dwie kolejne po 30 minut.

– Biorąc pod uwagę, że tak naprawdę trenujemy siedem dni na boisku przy tak trudnych warunkach, a Wisła już zaczyna ligę i jest na zupełnie innym etapie przygotowań, to zagraliśmy pozytywnie – ocenił spotkanie trener Motoru Marek Saganowski.

Szkoleniowiec beniaminka II ligi sprawdzał w meczu czterech zawodników. Najbardziej znanym i doświadczonym w gronie testowanych był 30-letni Marcin Budziński, który ma za sobą 214 występów w ekstraklasie, i 24 gole w barwach: Arki Gdynia i Cracovii.

W sobotnim meczu z Wólczanką trener Saganowski zdecydował się wystawić dwie jedenastki, które zagrały po 45 minut. Skuteczniejsza okazała się drużyna z drugiej połowy. Choć motorowcy zaaplikowali rywalom aż cztery bramki, szkoleniowiec Motoru nie był do końca zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

– Szczególnie początek meczu miał wyglądać inaczej – mówił po spotkaniu Marek Saganowski. – Na pewno czeka nas jeszcze trochę pracy. Problemy wynikały z błędów taktycznych oraz złych wyborów. Natomiast druga połowa była ok. To był jednak dopiero drugi sparing i nie chcieliśmy wrzucać zbyt wielu rozwiązań taktycznych, żeby to się wszystko nie pomieszało – dodał trener Motoru.

W spotkaniu przeciwko Wólczance nie zabrakło testowanych zawodników. W pierwszej połowie na boisku oprócz Budzińskiego pojawił się także 20-letni Damian Sędzikowski, który ma za sobą grę w grupach młodzieżowych Legii Warszawa, obecnie reprezentujący czwartoligową Escola Varsovia.

W tym tygodniu piłkarze Motoru rozegrają kolejne dwie gry kontrolne. W środę zmierzą się w Radomiu z Radomiakiem, a w niedzielę w drodze na zgrupowanie do Uniejowa z rezerwami Legii Warszawa. Czy na tygodniowy obóz pojedzie już wyselekcjonowany i zamknięty skład?

– W idealnym świecie wyjechalibyśmy na obóz z gotową kadrą 24 zawodników. Mielibyśmy tam czas na różnego rodzaju taktyczne rozwiązania, analizy treningów i sparingów, które są regularnie nagrywane. Znając jednak życie i piłkę nożną, można się spodziewać, że jeszcze na tydzień przed ligą będziemy coś organizować – kończy trener Marek Saganowski. MAG

Wisła Płock – Motor Lublin 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Motor: (I tercja) Madejski – M. Król, Cichocki, Grodzicki, zawodnik testowany, Duda, Swędrowski, R. Król, Rak, Kunca (Wójcik), Świderski; II tercja: Kiełpin – Michota, Janiszek, Wawszczyk, Bogacz, Kumoch, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Filip Wójcik (zawodnik testowany), Ceglarz, Ropski; III tercja: Kalinowski – Michota, Janiszek, Bogacz, Nowak, Darmochwał, zawodnik testowany, zawodnik testowany (Knap), Jagodziński, zawodnik testowany, Ropski (Śledź).

Bramki: Sheridan 30, Obradović 67 – Ropski 49.

Motor Lublin – Wólczanka Wólka Pełkińska 4:0 (1:0)

Motor – I połowa: Kiełpin – M. Król, Januszek, Wawszczyka, zawodnik testowany I, Kumoch, Duda, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Kunca, Świderski; II połowa: Kalinowski – Michota, Łukasik, Cichocki, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V, Darmochwal, Ceglarz, Jagodziński, Wójcik, Ropski.

Bramki: Świderski 25, Ropski 54, Darmochwał 68, Ceglarz 81.