Tiry dają się we znaki

Chełmscy kierowcy zwracają uwagę na pogarszający się z każdym tygodniem stan techniczny nawierzchni alei Żołnierzy I AWP oraz ulicy Hrubieszowskiej. Ciężkie pojazdy w wielu miejscach zniszczyły drogę, która nadaje się tylko do przebudowy.

Gdy ruszyła przebudowa krajowej „Dwunastki”, ruch ciężkich samochodów jadących do granicy i z granicy w Dorohusku skierowano na al. Armii Krajowej, al. Żołnierzy I AWP, ul. Hrubieszowską, Litewską, następnie Przemysłową. W ciągu niespełna roku tiry w wielu miejscach zdewastowały nawierzchnię drogi. Najgorzej wygląda aleja Żołnierzy I AWP i ul. Hrubieszowska. Co ciekawe, ta ostatnia kilka lat temu przeszła remont. Miasto, dzięki pozyskanemu z rezerwy ministerstwa infrastruktury dofinansowaniu, na odcinku od ronda im. Henryka Lewczuka „Młota” do ul. Modrzewiowej wymieniło nawierzchnię asfaltową. Dziś po tamtym remoncie w zasadzie nie ma śladu.

Chełmscy kierowcy skarżą się na pogarszający się z każdym tygodniem stan techniczny zarówno al. Żołnierzy I AWP, jak i Hrubieszowskiej. – Na całej długości prawego pasa alei, jadąc w kierunku ul. Wojsławickiej, są koleiny. Im bliżej turbinowego ronda, tym są one głębsze. Fatalnie wygląda samo rondo Henryka Lewczuka „Młota”, a także zjazd z niego w stronę Hrubieszowa. W złym stanie znajduje się również pas na odcinku do skrzyżowania z ul. Mościckiego. Na dobrą sprawę, gdy zakończy się przebudowa krajowej „Dwunastki”, władze miasta powinny zastanowić się nad kapitalnym remontem zarówno alei Żołnierzy I AWP, jak i całej Hrubieszowskiej. Obie drogi należą do głównych ciągów komunikacyjnych w mieście – twierdzi jeden z naszych czytelników.

Urzędnicy nie ujawniają jednak swoich planów inwestycyjnych, co do Hrubieszowskiej, czy alei Żołnierzy I AWP, choć o to zapytaliśmy. Jakiś czas temu natomiast prezydent Jakub Banaszek podkreślał, że jeszcze w tej kadencji samorządu chciałby pozyskać dofinansowanie na przebudowę alei Armii Krajowej i alei Żołnierzy I AWP. Biuro Prasowe Prezydenta z kolei zapewnia, że Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie w ostatnich dniach podejmowało wielokrotnie interwencje związane z uszkodzeniami nawierzchni ulic, obciążonych ruchem tranzytowym, m.in. na Przemysłowej, Litewskiej, Hrubieszowskiej czy al. Żołnierzy I AWP. (s)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here