Tiry zablokowały siedemnastkę

Chwile grozy w Zakręciu. W czwartek w południe na drodze krajowej nr 17 doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło o 12.15. Przez Zakręcie przejeżdżały dwa kilkunastotonowe tiry. – W pewnej chwili, podczas jazdy, pojazdy zderzyły się – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Przyczyną zajścia było niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych przez jednego z kierowców – dodaje. Mandatem ukarano 30-letniego mężczyznę, jadącego ciężarówką marki Renault. Przez dłuższy czas przejazd siedemnastką był utrudniony, bo drogę zablokował jeden z tirów. I wspomniany sprawca kolizji i drugi z kierowców, jadący Scanią 35-latek, byli trzeźwi. Nikomu nic się nie stało.
Dzień później na trasie Krasnystaw – Łopiennik doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem ciężarówki. Tym razem do przydrożnego rowu wpadło auto przewożące butle z gazem. Na szczęście skończyło się na strachu. Większość z nich była bowiem pusta. (kg, fot. Straż Pożarna Krasnystaw)