To była wspaniała przygoda

Chłopcy z UKS Widok Lublin zajęli w ogólnopolskim finale turnieju 16. miejsce w kategorii U-10.

Rozgrywany 2 maja na PGE Narodowym wielki finał 19. edycji turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, największych piłkarskich zmagań dzieci w Europie, wyłonił najlepsze polskie drużyny chłopców i dziewczynek do lat 10 i 12. Tytuł mistrzów zgarnęli chłopcy z SP 78 Poznań (kategoria U-10) i SP 4 Kostrzyn nad Odrą (U-12), a także dziewczynki z KKS-u Katowice (U-10) oraz UKS-u SMS Łódź (U-12).


W ogólnopolskim finale dzielnie walczyli reprezentanci województwa lubelskiego, spośród których najlepiej zaprezentowały się dziewczynki z Górnika Łęczna, które zajęły 8. miejsce w kategorii U-12.

Lubelszczyznę podczas finału ogólnopolskiego reprezentowały także zespoły chłopców z UKS Widok Lublin (U-10), którzy zajęli 16. miejsce i Remisu Świdnik (U-12), który uplasował się na 12. pozycji, a także dziewczynki z Czwórki Biała Podlaska, sklasyfikowane na 10. pozycji wśród 10-latek.

– Udział w turnieju jest dla nas wspaniałą przygodą, którą można opisać słowami „walka na boisku i przyjaźń poza boiskiem”. Chłopcy już po finałach wojewódzkich cieszyli się, że będą mogli reprezentować region w Warszawie, a inne drużyny nam gratulowały i życzyły powodzenia. Już sam awans do Warszawy był dobrym wynikiem. Nie udało nam się wyjść z grupy, ale do samego końca walczyliśmy o jak najlepszą lokatę – przyznał po turnieju Jacek Czerniakowski z UKS Remis Świdnik, prowadzący zespół wraz z trenerem Ireneuszem Kellerem. BAS

UKS Remis Świdnik w kategorii U-12 uplasował się na 12. pozycji.