To dla mistrzyń był spacerek

Szczypiornistki MKS Perła Lublin odniosły w sobotę drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe chorzowski Ruch. Mistrzynie Polski w meczu z drużyną trenowaną przez chorwackiego trenera Marko Breźica wiele się nie napracowały.

Obrończynie mistrzowskiego tytułu od początku dyktowały warunki. Podopieczne trenera Roberta Lisa szybko objęły prowadzenie i po kilku minutach prowadziły już 4:0.

Wprawdzie miejscowe nie rezygnowały z walki i zdołały odrobić straty, ale kolejny zryw zespołu z Lublina pozwolił mu w ciągu ostatnich dziesięciu minut pierwszej części powiększyć przewagę do pięciu trafień (w 20. minucie było jeszcze 9:9, a na koniec pierwszej części już 16:11 dla MKS Perły Lublin).

Po zmianie stron chorzowianki zupełnie opadły z sił. Przewaga MKS systematycznie rosła. Ostatecznie „Perełki” wygrały różnicą aż 10 goli – 34:24.

W kolejnym meczu zespół z Lublina już w najbliższą środę zmierzy się ze Startem Elbląg, ekipą która podobnie jak nasza ma na swoim koncie dwie wygrane. MAG