To gospodarze zachowali w końcówce więcej zimnej krwi

Devin Searcy był najlepszym zawodnikiem Pszczółki Startu w piątkowym meczu z Legią Warszawa. Amerykański środkowy występując na parkiecie przez niespełna 28 minut zdobył 18 punktów, trafiając 7 z 10 rzutów za dwa i 4 wykonywane rzuty osobiste. Do tego zebrał z tablic 12 piłek, trzy w ataku i dziewięć w obronie

Po bardzo wyrównanym spotkaniu koszykarze Pszczółki Startu Lublin przegrali w piątek w Warszawie z Legią 72:74. Piątkowa porażka nie przekreśla jeszcze szans podopiecznych trenera Davida Dedka na zajęcie miejsca w czołowej czwórce Energa Basket Ligi po rundzie zasadniczej, ale znacznie je zmniejsza.

Prowadzenie w piątkowym meczu zmieniało się aż 21 razy! Pszczółka najwyżej, zaledwie różnicą trzech punktów wygrywała na początku (5:2), z kolei Legia pod koniec pierwszej kwarty (18:9).

Na niespełna dwie i pół minuty przed końcem spotkania, po trójce Mateusza Dziemby, startowcy prowadzili z gospodarzami 72:70. Choć do końca mieli aż pięć okazji do zdobycia kolejnych punktów nie wykorzystali choć jednej!

W zespole gospodarzy nie mylili się za to Amerykanie Jamel Morris oraz Lester Medford Jr, który sezon rozpoczynał w Lublinie, ustalając wynik spotkania na 74:72.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był wspomniany J. Morris z 26 punktami i 4 asystami. W ekipie z Lublina wyróżniał się Devin Searcy z 18 punktami i 12 zbiórkami. Zawiódł z kolei Sherron Dorsey-Walker. Amerykański rozgrywający występował na parkiecie przez 23 minuty i 14 sekund, oddając w tym czasie pięć niecelnych rzutów z gry! BAS

Legia WarszawA – Pszczółka Start Lublin 74:72 (18:11, 12:20, 17:16, 27:25)

Legia: Morris 26 (3×3), Kulka 12, Medford Jr 4, Kamiński 4, Watson 2 oraz Karolak 13 (1×3), Lichodiej 9 (2×3), Neal 4, Linowski, Kuźkow, Wyka.

Pszczółka: Łączyński 10 (2×3, 11 asyst), Laksa 10 (1×3), Franke 8 (2×3), Borowski 3, Szymański oraz Searcy 18 (12 zb.), Dziemba 10 (1×3), Jeszke 9 (3×3), Ware 4, Dorsey-Walker.

Pozostałe mecze 26. kolejki Energa Basket Ligi:

Śląsk Wrocław – GTK Gliwice 80:72 * MKS Dąbrowa Górnicza – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 93:100 * niedzielne mecze: HydroTruck Radom – PGE Spójnia Stargard i King Szczecin – Trefl Sopot zakończyły się po zamknięciu tego wydania * Polpharma Starogard Gd. – Polski Cukier Toruń odbędzie się dzisiaj (1 marca) * Enea Zastal BC Zielona Góra – Anwil Włocławek rozegrany zostanie 5 marca, a Enea Astoria Bydgoszcz – Asseco Arka Gdynia cztery dni później.