To jest po prostu wstyd!

Zamiast drugiej wygranej w rozgrywkach, już piąta porażka w szóstym meczu! Koszykarze lubelskiego Startu niestety wciąż zawodzą. Tym razem, w czwartek ulegli w Warszawie Legii 60:69.

O porażce w stolicy zadecydowała fatalna druga kwarta, przegrana przez nasz zespół aż 4:25. W 11. minucie po rzucie Mateusza Dziemby startowcy objęli nawet prowadzenie (19:18). Później przez blisko 9 minut nasza drużyna wykorzystała zaledwie dwa osobiste (Doron Lamb). Aż sześć razy lublinianie pudłowali zza łuku, zanotowali też pięć strat.
– To jest po prostu wstyd! – tak na FB postawę „czerwono-czarnych” w meczu z Legią podsumował  Arkadiusz Czarnecki były trener lubelskiej drużyny i trudno się z nim nie zgodzić. MAG

Legia Warszawa – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 69:60 (18:17, 25:4, 8:20, 18:19)

Legia: Abdur-Rahkman 17 (2×3), Kulka 14 (4×3), Cowels 11 (3×3), Koszarek 8 (1×3), Kemp 1 oraz Wyka 7 (1×3), Skifić 6, Kamiński 5 (1×3), Kołakowski, Śliwiński.
Start: Lamb 12, Kostrzewski 11 (1×3), Taylor 9, Carter 6 (2×3), De Cosey 5 (1×3) oraz Sharkey 10, Dziemba 7, Pelczar, Walda, Jeszke, Szymański.

Pozostałe mecze 6. kolejki:

Twarde Pierniki Toruń – HydroTruck Radom 82:85 * GTK Gliwice – PGE Spójnia Stargard 110:70 * Trefl Sopot – Enea Zastal BC Zielona Góra 93:89 * Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Śląsk Wrocław 89:79 * MKS Dąbrowa Górn. – Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 96:112 * niedzielne mecze: King Szczecin – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz i Asseco Arka Gdynia – Anwil Włocławek zakończyły się po zamknięciu tego wydania. W tabeli prowadzą Czarni przed Zastalem (po 11 pkt.). Start z 7 pkt. zajmuje 15., przedostatnie miejsce.