To już koniec zagranicznych posiłków

Amerykanka Morgan Bertsch ma 23 lata i występuję na pozycji silnej skrzydłowej

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin sięgnęła po kolejne zagraniczne wzmocnienia. W ubiegłym tygodniu kontrakty z lubelskim klubem podpisały 23-letnia Amerykanka Morgan Bertsch oraz 21-letnia Włoszka Martina Fassina!


Bertsch jest drugą zawodniczką zza oceanu w kadrze Pszczółki. Podobnie, jak pozyskana wcześniej Juicy Landrum występowała w NCCA, ale w odróżnieniu od niej ma już za sobą grę w Europie. Ubiegły sezon silna skrzydłowa spędziła w rosyjskim klubie Sparta&K M.R. Vidnoje. Tam rywalizowała zarówno w zmaganiach ligowych, jak i w rozgrywkach EuroCup. W tych pierwszych średnio notowała 12.2 punktu oraz 5 zbiórek na spotkanie. Podobnie jej statystyki wyglądały w zmaganiach kontynentalnych (14.6/4.7).

Najlepszym występem w sezonie 2019/2020 był grudniowy mecz ligowy przeciwko zespołowi MBA Moskwa, w którym zapisała na swoim koncie 28 punktów i aż 11 zbiórek.

Wcześniejsze lata kariery Bertsch spędziła w lidze NCAA, gdzie występowała w drużynie Uniwersytetu California-Davis. Najbardziej udany był dla niej sezon 2018/2019, gdzie średnia zdobywała 23.6 punktu na mecz.

– Szukaliśmy centra, który dobrze gra przodem do kosza, rzuca za trzy i jest mobilny. Morgan spełnia nasze wszystkie wymagania. Ponadto jest już doświadczona w grze w Europie. W ubiegłym sezonie występowała w Spartaku. Mierzyła się z silnymi zespołami zarówno w lidze rosyjskiej, jak też zmaganiach EuroCup. Po obejrzeniu jej spotkań podjęliśmy decyzję, że dołączy do naszej drużyny. Oczywiście będzie występować na pozycji nr 4, a chwilami na nr 5 – mówi Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS.

Włoszka Martina Fassina, która jest ostatnim zagranicznym wzmocnieniem naszej drużyny może występować na pozycjach rzucającej oraz niskiej skrzydłowej. Od początku kariery jest związana z rodzimą ligą. Dwa ostatnie sezony spędziła w drużynie Famila Wuber Schio, z którą sięgnęła po mistrzostwo kraju w 2019 roku! W minionym sezonie Serie A również zmierzała po tytuł, jednak z powodu przerwania rozgrywek ten nie został przyznany żadnej z drużyn. W rozegranych 21 meczach ligowych zdobywała średnio 4.2 punktu oraz notowała 2.6 zbiórki na spotkanie. Mimo młodego wieku ma za sobą debiut w rozgrywkach Euroligi.

Fassina to młodzieżowa reprezentantka Italii. Razem z koleżankami z kadry sięgała po medale imprez międzynarodowych. W 2015 roku została brązową medalistką Mistrzostw Europy do lat 16, natomiast rok później wywalczyła srebro Mistrzostw Świata U17!

– Martinę znam jeszcze z Mistrzostw Europy do lat 20. Obserwuję ją już tak naprawdę od dwóch lat. Dobrze broni, ma rzut za trzy punkty, potrafi grać tyłem do kosza. Spełnia wszystkie nasze oczekiwania i myślę, że z nią nasz skład jest kompletny! – dodaje trener Szewczyk. MAG

Kadra Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS na sezon 2020/2021

Ilaria Milazzo (26 lata, Włochy, Iren Fixi Pallacanestro Torino) * Zuzanna Sklepowicz (23 lata), Emilia Kośla (21 lat, SMS PZKosz Łomianki), Wiktoria Duchnowska (19 lat), Juicy Landrum (22 lata, USA, Uniwersytet Baylor – NCAA), Zofia Kosicka (16 lat, wychowanka), Martina Fassina (21 lat, Włochy, Famila Wuber Schio) * Karolina Poboży (23 lata, Artego Bydgoszcz), Elisabeth Pavel (30 lat, Rumunia, Limonta Sport Costa Masnaga – Włochy), Olga Trzeciak (20 lat) * Klaudia Niedźwiedzka (21 lat, DGT Politechnika Gdańska) * Morgan Bertsch (23 lata, USA, Sparta&K M.R. Vidnoje – Rosja).

21-letnia Włoszka Martina Fassina, może występować na pozycjach 2 i 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here