To nie był spacerek

W meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrały na wyjeździe z GTK Gdynia 85:76. Spotkanie z ligowym outsiderem nie było jednak dla podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka przysłowiowym spacerkiem.

– Na pewno wygrana cieszy, choć styl już nie do końca. Zespół z Gdyni walczył do ostatniej minuty spotkania. Za nami dwa tygodnie ciężkiej pracy na treningach i pewnie to też dało się we znaki. Jednak tym nie możemy się tłumaczyć. Najważniejsze, że do Lublina wracamy z kompletem oczek! – mówi Klaudia Niedźwiedzka, 22-letnia skrzydłowa Pszczółki.

Kluczowa dla losów meczu okazała się pierwsza kwarta, w której akademiczki wypracowały solidną zaliczkę (23-11). Później gdynianki próbowały niwelować straty. Tuż po przerwie, po „trójce” Marty Marcinkowskiej zbliżyły się nawet na cztery punkty (37-41).

Zespół z Lublina w sobotnim meczu ogromną przewagę osiągnął pod tablicami, zbierając 46 piłek przy 31 rywalek. MAG

GTK Gdynia – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 76:85 (11:23, 23:18, 23:25, 19:19)

Pszczółka: Bertsch 20 (2×3, 7 zb.), O’Neill 17 (3×3, 7 zb.), Pavel 10, Fassina 5 (1×3), Sklepowicz 3 (1×3) – Milazzo 16 (2×3), Niedźwiedzka 2, Poboży 12, Kośla, Trzeciak.
GTK: Marcinkowska 27 (4×3), Niemojewska 13 (3×3), Żytkowska 12 (2×3), Rudzka 7 (1×3), Kalenik 5 – Bazan 8, Borkowska 2, Szmyrka 2, Teler.

Pozostałe mecze 9. kolejki:

Ślęza Wrocław – VBW Arka Gdynia 60:78 * CCC Polkowice – KS Basket 25 Bydgoszcz 100:77 * Enea AZS Poznań – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 56:62 * DGT AZS Politechnika Gdańska – Energa Toruń zakończył się po zamknięciu tego wydania.

1. VBW Arka 8 16 757-481
2. CCC 7 14 638-417
3. Basket 25 8 14 621-554
4. Enea Gorzów 7 12 559-471
5. Pszczółka 7 11 542-536
6. Ślęza 7 10 527 – 505
7. Enea AZS 7 9 480-512
8. Zagłębie 6 8 462-474