To nie hipokryzja, a wspieranie małych firm

Niemałą burzę we włodawskim światku (nie tylko politycznym) wzbudził Mariusz Zańko. Bardzo mocno kojarzony z prawicą radny powiatowy w wielkanocną niedzielę udał się po wino do małego sklepu. Ktoś zrobił mu zdjęcie i wrzucił do internetu, okraszając je ironicznym podpisem. Sam zainteresowany nie widzi w swoim działaniu nic zdrożnego, tłumacząc, że kupił wino dla uczczenia swoich zaręczyn (czego przy okazji serdecznie mu gratulujemy).

– To hipokryzja i szczyt bezczelności, żeby tak bardzo prawicowy polityk, jakim jest Mariusz Zańko, szedł w wielkanocną niedzielę na zakupy, podczas gdy jego niedawna partia na każdym kroku nawołuje do świętowania niedziel w gronie rodzinnym – komentują jedni. – To człowiek jak każdy i ma prawo do prywatności. Co robi w swoim wolnym czasie, nikogo nie powinno interesować – bronią radnego powiatowego inni. Których jest więcej, trudno ocenić. Faktem jest, że zdjęcia z wielkanocnych zakupów radnego trafiły nie tylko do internetu, ale też do lokalnych redakcji. Fotografia, na której widać M. Zańko, jak kupuje wino w „Żabce”, została opatrzona takim oto podpisem: „Radny Prawa i Sprawiedliwości – Mariusz Zańko – swoim gospodarskim okiem dogląda, czy aby na pewno NIEDZIELNY ZAKAZ HANDLU w tym podwójnie świętym dniu jest należycie respektowany przez lokalnych handlowców”.
Radny nie kryje oburzenia z tego, że ktoś – jego zdaniem bezprawnie – udostępnia jego wizerunek. Zapowiada wkroczenie na drogę sądową.
– Rozpowszechnianie mojego wizerunku w sytuacji, kiedy robię zakupy w sklepie, jest złamaniem art. 81 ustawy o prawie autorskim – komentuje aferę sam zainteresowany. – Oczywistym jest, że robiąc prywatne zakupy nie pełnię funkcji radnego. Zastanawiam się nad podjęciem kolejnych działań związanych z dochodzeniem swoich praw na drodze sądowej, które będą polegały na usunięciu skutków naruszenia wizerunku poprzez złożenie przez naruszyciela oświadczenia w formie przeprosin oraz zapłaty sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny. Robienie zdjęć z ukrycia i wrzucanie ich do sieci jest w mojej ocenie żenujące. Zarówno ja jak i pozostałe kilkadziesiąt milionów Polaków ma prawo robić zakupy w niedzielę w lokalnym sklepie, który działała zgodnie z obowiązującą ustawą. Czy zrobiłem coś złego, kupując czerwone, wytrawne wino na spotkanie rodzinne, w tak ważnym dniu jak zaręczyny? Będąc Radnym Powiatu Włodawskiego, ja również mam prawo do prywatności. Dziękuję serdecznie dziesiątkom osób, które stanęły w mojej obronie. Podkreślam jeszcze raz, iż robienie ukrytych zdjęć, wrzucanie ich do sieci, a potem rozsyłanie przez fikcyjne konta do redakcji prasowych jest prostackim atakiem, pozbawionym jakichkolwiek zasad etycznych i moralnych – tłumaczy Zańko. Jego zdaniem ustawa ograniczająca handel w niedziele jest racjonalna, a on – robiąc zakupy w takie dni – wspiera rodzinne sklepiki. – Ograniczenie jest bardzo dobrą ochroną praw pracowników, którzy mogą spędzić ten czas z rodziną. Jest to jednocześnie szansa dla małych rodzinnych sklepów, lokalnych kawiarni i restauracji na większe obroty. Jest to okazja, by stworzyć modne niedzielne zakątki i ulice handlowe, które mogą powstać we współpracy lokalnych firm i samorządów wspierających przedsiębiorczość na swoim terenie. Bo to właśnie lokalni przedsiębiorcy zasilają budżet Włodawy – dodaje radny. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here