To nie nasza tęcza

Internet zakpił z I LO

Czy I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie angażuje się politycznie i protestuje przeciwko słowom prezydenta? Kolorowa wariacja domniemanego logo, krążąca po Internecie, wzbudziła kontrowersje, a szkoła znalazła się w ogniu krytyki. – Nie mamy z tym nic wspólnego – komentuje dyrekcja.


„LGBT to ideologia, a nie ludzie” – powiedział prawicowy polityk, a jego słowa publicznie powtórzył Andrzej Duda, co wywołało dyskusję w całym kraju. W odpowiedzi na takie stwierdzenie głowy państwa wiele znanych marek, jak Empik czy BMW, postanowiło tymczasowo zmienić swoje logotypy na tęczowe – tak, aby wyrazić wsparcie dla równości i szacunku do drugiego człowieka, niezależnie od jego pochodzenia, wyznania, rasy czy orientacji seksualnej. Czyżby do inicjatywy postanowiło dołączyć również opierające się na tradycji I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie?

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 13.07.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here