To nie powinno się wydarzyć

– Wstyd, kompromitacja, masakra – to tylko kilka z określeń na to, co w sobotę, w wyjazdowym meczu 7. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, zrobiły szczypiornistki MKS FunFloor Lublin. Zespół, który ma walczyć o mistrzowski tytuł, przegrał po rzutach karnych z beniaminkiem MKS PR URBiS, ekipą, która przed sobotnią potyczką miała na swoim koncie komplet porażek.

Od początku lubliniankom szło jak po grudzie. Wynik wprawdzie szybko otworzyła skrzydłowa Julia Pietras, ale gospodynie równie prędko doprowadziły do remisu. Po pięciu minutach na tablicy wciąż był remis (4:4). Gdy zespół gości trafił kolejno trzy gole (4:7) wydawało się, że skutecznie uda się przełamać miejscowe i uzyskać bezpieczną przewagę. Nic z tych rzeczy, gospodynie szybko zniwelowały straty i w 18. minucie po golu Magdaleny Nurskiej objęły prowadzenie (9:8), a po chwili po trafieniu tej samej zawodniczki odskoczyły na dwa gole (10:8). Po bramkach Joanny Andruszak i Darii Szynkaruk znowu był remis. Niespełna siedem minut później lubelski MKS wrócił na prowadzenie, a do przerwy wygrywał z beniaminkiem 16:14.

Gdy po 40. minutach było już 25:18 dla lublinianek, wydawało się, że już nic się nie wydarzy. A jednak… MAG

MKS PR URBIS Gniezno – MKS FunFloor Lublin 28:28 (16:14)

rzuty karne 5:4

Gniezno: Konieczna, Cieślak, Hoffmann – Łęgowska 8, Świerżewska 6, Nurska 4, Kasprowiak 2, Hartman 2, Matysek 2, Kuriata 2, Giszczyńska 1, Kaczmarek 1, Siwka.

MKS FunFloor: Wdowiak, Gawlik, Sarnecka – Roszak 7, Andruszak 4, Pietras 3, Achruk 3, Szynkaruk 2, D. Więckowska 2, Portasińska 2, Noga 2 Masna 2, Rebicova 1, Tatar, Pastuszka, Płomińska.

Kary: Gniezno – 4 minuty, MKS FunFloor – 8.

Pozostałe mecze 7. kolejki:

Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 28:20 (16:12) * MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KPR Gminy Kobierzyce 23:26 (12:12) * EUROBUD JKS Jarosław – Galiczanka Lwów 25:27 (11:14) * mecz: Start Elbląg – Młyny Stoisław Koszalin zakończył się po zamknięciu tego wydania.

1. Zagłębie 7 21 213-147
2. MKS FunFloor 7 16 196-175
3. Kobierzyce 7 15 216-171
4. Piotrcovia 7 15 200-184
5. Galiczanka 7 12 198-203
6. Start 6 9 167-178
7. Koszalin 6 6 154-169
8. Jarosław 7 6 170-189