Tobie Warszawo – Omega pamięta

W spotkaniu w godzinę „W” drużyna „Zośka” pokonała „Rudego” 6:1. Bramki strzelili dla zwycięzców Michał Bodziachowski 4, Jakub Prokopowicz i Adrian Pel; dla pokonanych Mikołaj Mikson

Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, sportowy kustosz historii już po raz kolejny zaprosił dzieci i młodzież z Lublina do udziału w piłkarskim turnieju z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia, w 78. rocznicę powstańczego zrywu, na Orliku na Felinie do rywalizacji przystąpiło aż 10 zespołów. Tradycyjnie już odbyło się również spotkanie w godzinę „W”, w którym uczestnicy przyjęli nazwy powstańczych batalionów – „Zośka” i „Rudy”.

– Kolejne, wielkie święto na Felinie za nami. 1 sierpnia 2022 roku minęło 78 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Dużo się pisze, czy słusznie, czy nie, nawet wielcy tamtych czasów mieli różne spojrzenie na to wydarzenie. Generał Anders był wprost oburzony – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega. – Minęło 78 lat, chwała tym, którzy 1 sierpnia 1944 roku w godzinę „W” stanęli twarzą w twarz z rzeczywistością. Stanęli przeciw oprawcom, którzy od 1 września 1939 roku, okupowali naszą Ojczyznę.

Powstanie Warszawskie niech będzie symbolem wielkiego heroizmu, wielkiej odwagi, wielkiego bohaterstwa, ale także niech będzie przestrogą, na dziś, że wydarzenia z 1 sierpnia 1944 roku, nigdy nie mogą się powtórzyć, że nikt nie odważy się dla potrzeb politycznych zmieniać biegu wydarzeń tego, co było – dodaje pomysłodawca i organizator turnieju, ciesząc się, że co roku w zawodach tak chętnie udział biorą dzieci i młodzież z całego Lublina.

Najlepszą spośród dziesięciu drużyn uczestniczących w tegorocznych turniejowych zmaganiach okazała się Omega, która w finale pokonała Fury Lubartowska 5:2.

Mecz rozgrywany w godzinę „W” wygrała “Zośka”. BAS

Podziękowania Organizatorzy dziękują za wsparcie: SP nr 52 i dyr. Małgorzacie

Stacharskiej, Urządowi Miasta Lublin i Wydziałowi Sportu UM, przewodniczącemu Marianowi Królowi i Markowi Wątorskiemu z Zarządu Regionu NSZZ Solidarność, IPN Lublin, firmie CONTRIX Przemysława Delmanowicza oraz Markowi i Łukaszowi Wójcikom z MW Sport.

o 1. miejsce
Omega – Fury Lubartowska 5:2
Bramki: Robert Dankiewicz 3, Piotr Krysa dla Omegi – Kacper Piasecki.
o 3. miejsce
Rzarufki – FC Drewniaki 5:1

Najlepsi
zawodnik: Piotr Krysa (Omega)
strzelec: Adrian Morczewski (Rzarufki) – 15 bramek
bramkarz: Jakub Brzyski (Fury Lubartowska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here