Toną w błocie przy cmentarzu

Na prośbę mieszkańców Chełma radny Marek Sikora zaapelował o pilną budowę parkingu z prawdziwego zdarzenia przy Cmentarzu Komunalnym. Nie zanosi się jednak, by miało to szybko nastąpić.

Z radnym miasta Chełm Markiem Sikorą skontaktowało się kilku mieszkańców miasta zbulwersowanych stanem parkingu przy Cmentarzy Komunalnym. Chodzi o plac u zbiegu ulic Artura Grottgera i Podborcze. – Miejsce to trudno nazwać parkingiem. To po prostu rozjeżdżona łąka – zauważa mieszkaniec Chełma, którego spotkaliśmy po tej stronie cmentarza.

Radny Sikora podkreśla, że nekropolia rozrasta się właśnie w kierunku ul. Grottgera, dlatego coraz więcej osób właśnie tu, a nie pod lasem Borek, parkuje swoje auta. – Ograniczone możliwości parkowania przy ulicy w okresach nasilonego ruchu, zmuszają zmotoryzowanych, często przybywających z daleka, do pozostawiania swoich pojazdów poza pasem drogi u zbiegu ul. Artura Grottgera i Podborcze. Miejsce to po każdym wystąpieniu opadów atmosferycznych zamienia się w błotne grzęzawisko. Sprawa zdecydowanie dojrzała, by w tym miejscu zaprojektować i wybudować parking z prawdziwego zdarzenia – mówi Sikora.

Według radnego zadanie to, z uwagi na spore znaczenie parkingu oraz możliwe straty wizerunkowe miasta w oczach zarówno przybywających w to miejsce gości, jak też samych mieszkańców Chełma, powinno mieć charakter priorytetowy. – Zdając sobie sprawę z konieczności zabezpieczenia odpowiednich środków na to zadanie, które nie było ujęte w tegorocznym budżecie miasta, liczę na wpisanie budowy parkingu przy Cmentarzu Komunalnym u zbiegu ul. Grottgera i ul. Podborcze do budżetu miasta na 2023 r. – czytamy w interpelacji złożonej przez Sikorę.

Damian Zieliński z urzędu miasta Chełm, podkreśla, że miasto owszem planuje utwardzenie opisywanej działki, ale na pewno nie w tym roku. Więc kiedy? Tego chyba nie wie nikt. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here