Tor rowerowy w Rejowcu Fabrycznym

W Rejowcu Fabrycznym powstał nowoczesny tor rowerowy, tzw. pumptrack. Nowy obiekt zaprezentowano podczas festynu rowerowego. To była frajda.

Tor rowerowy w Rejowcu Fabrycznym zbudowano dzięki unijnej dotacji pozyskanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Szansa” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Plac, na którym otworzono pumptrack urządzono także przy zaangażowaniu wolontariuszy oraz przedstawicieli ratusza. Nowoczesne urządzenia toru zaprezentowano podczas zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka festynu rowerowego. Informacji o tym, czym jest pumptrack, jak po nim bezpiecznie jeździć, udzielił Piotr Bielak (znany rowerowy youtuber, uczestnik programu „Mam Talent”.

Specjalista od trialu rowerowego dał też pokaz swoich umiejętności, pełen widowiskowych, rowerowych akrobacji. Impreza była okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa, obowiązujących przy poruszaniu się rowerami na drogach. Tutaj świetnie spisali się zaproszeni funkcjonariusze „drogówki” z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policjanci udzielili krótkiej, ale cennej lekcji bezpieczeństwa, która ani przez chwilę nie była nudna, skupiając uwagę dzieciaków do samego końca. Widzowie otrzymali przy okazji praktyczne gadżety poprawiające widoczność na drodze – kamizelki i odblaski. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Rejowiec Fabryczny, Stowarzyszenia LGD „Promenada S12”, oraz zaangażowaniu członków i sympatyków „Szansy”. (opr. mo)