Na tory, jak święte krowy

36 wykroczeń popełnionych przez kierowców w rejonie przejazdów kolejowych ujawnili krasnostawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych.

17 i 26 kwietnia krasnostawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania pod kryptonimem: „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. – W ramach akcji w rejonie przejazdów kolejowych pojawiły się wspólne patrole. Mundurowi w tych dniach szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierowców w rejonie przejazdów. Ujawnili 36 wykroczeń. Przeważającą część z nich stanowiło niestosowanie się do znaku „stop” – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.
Niestosowanie się do znaków w rejonie przejazdów kolejowych to główna przyczyna wypadków na torach. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do torów oraz bezwzględne stosowanie się do znaków. Zapowiadają podobne akcje w przyszłości. (k)