Tragedia na trasie Krasnystaw – Zamość

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę (10 lutego) nad ranem na trasie Krasnystaw – Zamość. Zginął 36-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość, potrącony przez nieustalony dotychczas pojazd.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Pieszy na skutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Wszystkie osoby, które były świadkami bądź posiadają informację na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zamościu.

– Informację otrzymaliśmy w niedzielę przed godz. 7.00. Osoba zgłaszająca, przejeżdżając przez Stary Zamość, zauważyła w przydrożnym rowie leżącego mężczyznę. Kilka minut później na miejscu byli już policjanci. Przez kilka godzin trwały oględziny miejsca, w którym odnalezione zostały zwłoki. Mundurowi ustalili tożsamość ofiary.

To 36-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik komendy wojewódzkiej policji w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-latek został potrącony.

Niewykluczone, że kierowca, który uciekł z miejsca zdarzenia, mieszka na terenie powiatu krasnostawskiego. Stary Zamość graniczy bowiem z gminą Izbica. Policja proszi o kontakt osoby mogące coś wiedzieć o tożsamości kierowcy. (k)