Tragiczna śmierć znanego kardiologa

Był znakomitym lekarzem. Pacjenci cenili go nie tylko za wiedzę oraz trafne diagnozy, ale też lubili za serdeczny stosunek, który miał do każdego z nich. Mało kto wiedział, że doktor Tomasz S. (49 l.) sam bardzo cierpi i zmaga się z wielką rodzinną tragedią. Kilka dni temu, po akcji poszukiwawczej znaleziono jego ciało. Według ustaleń śledczych mężczyzna sam targnął się na życie.


Tomasz S. był kardiologiem i pracował w szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego. – To wielka strata – mówią teraz wstrząśnięci tragedią pacjenci i współpracownicy.

Medyk mieszkał w Uniszowicach koło Lublina. 25 sierpnia wyszedł z domu bez dokumentów i telefonów. Odjechał rowerem w nieznanym kierunku. Rodzina zawiadomiła policję i natychmiast podjęto szeroko zakrojone czynności poszukiwawcze.

Przeszukiwano lasy, okolice Zalewu Zemborzyckiego. Sprawdzano także okolice miejscowości koło Piask, gdzie dwa lata temu w spalonym samochodzie zginęła żona mężczyzny.

49-latek nie mógł się z tą tragedią pogodzić. Przeżył kompletne załamanie i popadł w depresję. Przechodził terapię. Dlatego teraz liczyła się każda minuta, tym bardziej, że lekarz zaginął razem z bronią sportową, którą miał kupić kilka dni wcześniej.

We wtorek okazało się, że nie ma już nadziei na odnalezienie mężczyzny żywego. Na zwłoki lekarza, na swoim polu natknął się mieszkaniec Motycza. Znajdowały się 300 metrów od drogi, w zagajniku.

Śledztwo wszczęła prokuratura, która poinformowała, że Tomasz S. odebrał sobie życie, strzałem w głowę. – Biegły wykluczył udział osób trzecich – zaznaczają prowadzący postępowanie. LL

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli ktokolwiek z naszych bliskich przeżywa sytuację kryzysową i ma uporczywe myśli samobójcze, może zgłosić się do każdego szpitala psychiatrycznego. Nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych lekarz musi przyjąć pacjenta tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Bezpłatny  kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Spis organizacji pomocowych znajduje się na stronie www.samobojstwo.pl.