Transferowa ofensywa Pszczółek trwa

Ostatni tydzień maja przyniósł w zespole Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin kolejne transfery. Do zespołu lubelskich koszykarek dołączyły Elisabeth Pavel, niespełna 30-letnia reprezentantka Rumunii oraz Emilia Kośla.


Pavel występuje na pozycji środkowej. Grała w ligach: rumuńskiej, austriackiej, czeskiej, francuskiej, niemieckiej, węgierskiej, a ostatnio we włoskiej. W ubiegłych rozgrywkach na parkietach Serie A broniła barw zespołu Limonta Sport Costa Masnaga, w którym wystąpiła w 20 spotkaniach. Tam średnio zdobywała 9.9 punktu na mecz oraz zbierała 5.9 piłki. – Szukaliśmy zawodniczki podkoszowej, która dobrze czuje się w grze tyłem do kosza. Taką udało nam się znaleźć w osobie Elisabeth Pavel.

To bardzo doświadczona centerka, która podczas swojej kariery zwiedziła wiele krajów. Na pewno to doświadczenie bardzo przyda się w naszym zespole. Ostatnio występowała we Włoszech, gdzie rozegrała bardzo przyzwoity sezon. Liczymy, że swoją postawą da nam również wiele w obronie. Oczywiście szykujemy Elisabeth na pozycję „nr 5”, gdzie mamy oprócz niej Karolinę Poboży.

Jednak szukamy jeszcze jednego gracza podkoszowego, który wspomoże wspomniany duet. Prawdopodobnie będzie to zawodniczkami ze Stanów Zjednoczonych, bardziej na pozycję „nr 4”. Między tymi trzema zawodniczka będzie dzielił się czas gry – mówi Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki.

Kolejną młodą zawodniczką pozyskaną przez lubelski klub jest reprezentantka Polski kadr młodzieżowych Emilia Kośla. Najbliższy sezon będzie jej debiutanckim na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. Mogąca grać na pozycjach rzucającej oraz niskiej skrzydłowej zawodniczka minione trzy lata spędziła w zespole SMS PZKosz Łomianki, który występuje w rozgrywkach 1. Ligi Kobiet. W zeszłym sezonie z powodu kontuzji wystąpiła 12 spotkaniach, średnio notując 10, 8 punktu na oraz 2 zbiórki na mecz. Oprócz zmagań ligowych grała też w Mistrzostwach Polski U22.

W nich broniła barw Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej. Tu jej statystyki były jeszcze lepsze. Notowała 12,8 punktu i 2.3 zbiórki na spotkanie. – Bardzo się cieszymy z pozyskania Emilii. Na pewno szykujemy ją na pozycję „nr 2”. To jedna z najbardziej utalentowanych polskich zawodniczek w swoim roczniku. Nie miałem jeszcze okazji z nią współpracować na kadrze U20, co było wynikiem przerwania sezonu.

Jednak obserwowałem ją już wcześniej w rozgrywkach pierwszoligowych i meczach U18. Widać sporo miejsca na progres w jej grze. Wiemy, nad czym będziemy pracować. Chcemy, żeby w ciągu roku stała się ważnym elementem drużyny – dodaje trener K. Szewczyk.

Wcześniej klub z Lublina pozyskał reprezentantki Polski: Klaudię Niedźwiedzką i Karolinę Poboży, Ilarię Milazzo, 26-letnią włoską rozgrywającą oraz przedłużył kontrakt z Zuzanną Sklepowicz. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here