Transgraniczna lekcja on-line

Uczniowie klas siódmych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dorohusku wzięli udział w projekcie dotyczącym dziedzictwa kulturowego regionu realizowanego w ramach unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina.

Wspólnie z ukraińskim liceum, które jest partnerem projektu, wzięli udział w wirtualnej lekcji zatytułowanej „How are you doing?”. W trakcie spotkania on-line obie szkoły zaprezentowały swoje placówki. Przygotowane prezentacje pozwoliły na wzajemne poznanie się i nawiązanie kontaktu między rówieśnikami. Uczniowie dyskutowali na temat dziedzictwa kulturowego i historycznego regionu.

Mogli pochwalić się wiedzą na temat najbliższej okolicy i zaprezentować własne pomysły na rozwój i promocję regionu. Spotkanie i udział w projekcie okazały się również doskonałą okazją do rozwoju umiejętności językowych, bo spotkanie odbywało się w języku angielskim. Młodzież uczestnicząca w projekcie wykazała się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Nauczycielem koordynującym pracę siódmoklasistów była Julia Dybaluk. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here