Trener Piotr Bernat może być zadowolony

Przed tygodniem pisaliśmy o starcie taekwondeków LKSW Dan Świdnik w turnieju Moravia Open w czeskiej Ostrawie i o zdobytych podczas sobotniej rywalizacji czterech medalach. Trener Piotr Bernat dawał swoim zawodnikom znacznie więcej szans medalowych w niedzielę, gdy startowały młodsze kategorie wiekowe.


Oczekiwania zostały spełnione – łupem danowców padło trzynaście kolejnych krążków. Efektownie zaprezentowali się Paweł Wilczopolski i Jakub Trześniak, którzy ze względu na połączenie kategorii rywalizowali w jednej grupie – młodzików starszych powyżej 150 cm wzrostu. Chłopcy rozegrali szesnastoosobową kategorię pod swoje dyktando i spotkali się dopiero w finale, gdzie wygrał obdarzony znacznie lepszymi warunkami fizycznymi Paweł, który wywalczył także srebro w układach.

Swoje pierwsze medale na zawodach zdobyli debiutanci w kategorii dzieci: Wiktor Szłapa (złoto w układach) oraz Emilia Maciejewska (brąz w układach i walkach soft-stick).

Dwukrotnie na podium stawali także Maja Besztak (złoto techniki specjalne, srebro walki pointfighting), Kacper Kuraś (złoto układy, brąz walki pointfighting) i Jan Hawrysz (złoto układy, srebro walki pointfighting). Janek był bliski trzeciego medalu w technikach specjalnych, niestety w jednej z kolejnych dogrywek spalił próbę kopnięcia w dal i uplasował się ostatecznie na czwartej pozycji.

Medalowy łup uzupełnił brąz Tomka Gumienniaka w walkach light-contact.

Już w najbliższą sobotę zawodnicy LKSW Dan Świdnik wylatują do Belgii, gdzie w miejscowości Tervueren koło Brukseli wezmą udział w kolejnej edycji towarzyskiego turnieju taekwon-do ITF Flanders Fields. Do udziału zgłosiły się już ekipy 10 krajów. Barwy Dana będą reprezentować: Paweł Wilczopolski, Jakub Trześniak, Tomasz Gumienniak, Daniel Marciszkiewicz i trener Piotr Bernat.

Natomiast 19 października w Świdniku odbędzie się trzecia już edycja Pucharu Polski kadetów młodszych, starszych i juniorów w kickboxingu „Pointfighting Grand Prix”, gdzie młodzi sportowcy z całej Polski będą walczyć o nominacje do kadr narodowych w formule pointfighting.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here