Trenuje gdzie może

Paulina Guba zawodniczką AZS UMCS Lublin jest od lutego 2018 roku

Paulina Guba z AZS UMCS Lublin w 2018 roku zdobyła w Berlinie złoty medal Mistrzostw Europy w pchnięciu kulą. Za cztery miesiące, w sierpniu w Paryżu ma odbyć się kolejny kontynentalny czempionat. Póki co European Athletics wydało oświadczenie, w którym poinformowano, że nie zdecydowało się na razie o przełożeniu mistrzostw. Jak wyglądają przygotowania naszej zawodniczki do najważniejszej tegorocznej imprezy, po przeniesieniu na przyszły rok igrzysk olimpijskich w Tokio, na które kwalifikacje ma już w kieszeni ? Jak radzi sobie w nowej, otaczającej rzeczywistości związanej z pandemią koronawirusa? Na te i inne pytania odpowiedziała klubowemu serwisowi uczelnianego klubu.

– Treningi wróciły na pełne obroty. Aktualnie sytuacja jest jak u większości, czyli trenuje gdzie mogę, w domu, garażu, na polu…. – Paulina Guba, która jeszcze niedawno narzekała na drobne problemy z kolanem powiedziała o przygotowaniach do tegorocznych startów, jednocześnie przyznając, że nie wiadomo czy z uwagi na pandemię koronawirusa odbędą się jakiekolwiek zawody:

– Sytuacja rozwija się tak dynamicznie, że z dnia na dzień mam coraz większe obawy, że te zawody zostaną odwołane. Przekonamy się, czas pokaże.

Jak mistrzyni funkcjonuje w czasie, gdy wokół coraz więcej obostrzeń i zakazów związanych z epidemią koronawirusa, czy zdążyła się już przyzwyczaić do tej niecodziennej, nadzwyczajnej sytuacji?

– Staram się do tego nie przyzwyczajać, bo mam nadzieję na koniec tego jak najszybciej… Ale radzę sobie na szczęście. Nie muszę chodzić do sklepów, ponieważ jestem na tak zwanych „pudełkach”. Teraz kiedy mam więcej czasu niż zwykle, nadrabiam zaległości: wreszcie mam czas, aby dokończyć rozpoczęte książki, oglądać seriale, gotować – wyznała.

Jakiś czas temu Paulina Guba dołączyła do akcji internetowej #druzynaenergiichallenge. Zaprezentowała, jak trenować mięśnie brzucha.

– Dołączyłam się do akcji firmy Energa S.A „Trenuj z Drużyną Energii”, bo lubię kontakt z dzieciakami. Zawsze się cieszę kiedy napiszą, że dzięki nam zrobili fajny trening, a nawet namówili rodziców do aktywności. Czy lubię się udzielać?. Gwiazdą social mediów nie jestem, ale jeśli mam coś ciekawego do przekazania, to staram się to robić – powiedziała mistrzyni.

Na koniec pytana o motto, którym kieruje się w życiu odpowiedziała: „Jak trenujesz, tak będziesz walczyć”. Jest to zupełnie niezwiązane może z moją konkurencją, mimo wszystko utkwiło mi w pamięci i jakoś towarzyszy w tej drodze sportowej – zakończyła niespełna 29-letnia (urodziny obchodzić będzie 14 maja) Paulina Guba, mistrzyni Europy, siedmiokrotna mistrzyni Polski w pchnięciu kulą, wychowanka Startu Otwock, która na początku lutego 2018 roku została zawodniczką AZS UMCS Lublin. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here