Triumf Kotów

Dwie gitary, perkusja, klawisze i czterech artystów. To recepta nie tylko na wyśmienitą zabawę, ale też na… wygraną! Zespół „Koty” z I LO w Chełmie zwyciężył w VIII edycji konkursu „Mam Talent u Czarniecczyków”.

Na czas finału trzeciej edycji organizowanego przez I LO w Chełmie konkursu „Mam talent” sala widowiskowa ChDK wypełniła się po brzegi. Jury (Mariusz Matera, Izabela Zakrzewska, Edyta Muda, Krzysztof Rogucki, Łukasz Żebrowski i Marlena Gołębiowska) miało trudny orzech do zgryzienia. Na scenie zaprezentowało się dwudziestu jeden wykonawców – wokalistów, tancerzy, muzyków.
Zwycięstwo wywalczyli, a w zasadzie „wygrali” Igor Terlecki (perkusja), Michał Kozar (gitara), Szymon Chołomiej (klawisze) i Grzegorz Kawecki (gitara), czyli zespół „Koty”. Do nich również powędrowała nagroda za osobowość sceniczną.

– Już od wielu lat w Chełmie nie mieliśmy młodego zespołu, który grałby tak, jak wy. Dajecie ze sceny ogrom pozytywnej energii – komentował po występie „Kotów” Łukasz Żebrowski.
Drugie miejsce zdobyła Patrycja Krukowska z ZSO nr 6, która zachwyciła jury swoim dojrzałym głosem. Z kolei trzecie miejsce zajął zespół „Na szybko” Z ZSE i III LO w Chełmie (Karolina Sitarz, Anna Brudnowska, Katarzyna Chytryniewicz, Weronika Chomiarczuk, Sebastian Piędzia, Emil Kolenda i Piotr Kusiak).
Podczas imprezy przyznano także nagrody dziennikarzy, które powędrowały do wokalistki Natali Krysy z ZS w Świdniku i duetu muzycznego z I LO w Chełmie – Dominika Ślęczka (flet) i Mikołaj Krzaczek (gitara). Dominika odebrała też nagrodę za oryginalny talent. (mg, fot. Maciej Kołodziej)