Trochę drogo…

Aż 600 tysięcy złotych – tyle miasto żąda za budynek i działkę po byłym przedszkolu miejskim nr 9 przy ul. Broniewskiego. Nieruchomość jest przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne i usługi nieuciążliwe.

 

Od ponad roku budynek przy ul. Broniewskiego, w którym przez wiele lat mieściło się przedszkole miejskie nr 9, stoi pusty. Obiekt był w złym stanie technicznym, a remont nie opłacał się. Zapadła decyzja, by maluchy przeprowadziły się do wyremontowanych pomieszczeń, położonego nieopodal przy ul. Rejowieckiej, Zespołu Przedszkolno-Szkolnego nr 3. Budynek przedszkola natomiast został wystawiony na sprzedaż. Niedawno urzędnicy ogłosili przetarg. Budynek o pow. 841 m kw., który tak naprawdę nadaje się do rozbiórki i działka o pow. 45 arów zostały wycenione na 600 000 zł. Jak mówi Ryszard Poniatowski, dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii i Mienia Komunalnego, nieruchomość – zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego miasta – jest przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne i usługi nieuciążliwe. Przetarg ma odbyć się 31 stycznia przyszłego roku.
Cenę wywoławczą, biorąc pod uwagę wartość podobnych działek w mieście, można uznać za nieco za wysoką. Nieruchomości w Chełmie są zdecydowanie tańsze, niż kilka, czy kilkanaście lat temu. Niewykluczone, że potencjalni kupcy, deweloperzy mogą poczekać na obniżenie ceny. (ptr)