Trójka siódma w Polsce

Zespół nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie zajął siódme miejsce w finale ogólnopolskim turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zawody odbyły się w Przelewicach w województwie zachodniopomorskim.

Turniej składał się z pięciu dyscyplin: testu z zakresu przepisów ruchu drogowego, testu skrzyżowania, rowerowego toru przeszkód, udzielania pierwszej pomocy oraz miasteczka ruchu drogowego. W kat. uczniów klas gimnazjalnych, gminę Krasnystaw, a zarazem województwo lubelskie, reprezentował Zespół nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie. Drużyna wystąpiła w składzie Patryk Podgórski, Daniel Piętal i Konrad Dziedzic, a jej opiekunem był Paweł Haładyj. Szkoła w ostatecznej klasyfikacji zajęła 7. miejsce w Polsce. Jest to najlepszy wynik drużynowy w historii występów uczniów z Zespołu nr 3 w finałach krajowych konkursu.

Główny organizator turnieju postarał się o liczne atrakcje podczas trzydniowego pobytu w województwie zachodniopomorskim. Zawodnicy uczestniczyli w Pikniku Bezpieczeństwa w Przelewickim Ogrodzie Dendrologicznym i wyjeździe do Aguaparku Laguna w Gryfinie. Zwiedzili też Szczecin, w tym m.in. Muzeum Techniki Motoryzacyjnej oraz Centrum Dialogu Przełomy. (k)