Trójka w czołówce ligi BRD

Patryk Podgórski z SP nr 3 w Krasnymstawie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej pierwszej i drugiej rundy dwunastej edycji ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To najlepszy wynik ucznia Trójki w historii startów w tej imprezie.

1 i 2 marca w Jesionowie i Przelewicach (województwo zachodniopomorskie) odbyła się pierwsza i druga runda kolejnej edycji ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii młodszej i starszej szkół podstawowych. Województwo lubelskie reprezentowali uczniowie SP nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie w składzie: Krystian Galewski, Patryk Podgórski, Konrad Dziedzic oraz Wiktor Wiśniewski (opiekun – Paweł Haładyj).

W pierwszej rundzie eliminacji w klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem został uczeń SP nr 3 w Krasnymstawie Patryk Podgórski, a w klasyfikacji drużynowej uczniowie Trójki zajęli szóste miejsce. Natomiast w drugim dniu rywalizacji drużyna Trójki zajęła piąte miejsce, a indywidualnie Konrad Dziedzic był piąty. W końcowej klasyfikacji Patryk Podgórski zajął trzecie miejsce, co jest najlepszym wynikiem ucznia SP nr 3 w historii startów w Lidze Mistrzów BRD. Drużynowo Trójka została sklasyfikowana na szóstej pozycji. – Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

Do końca rywalizacja była bardzo zacięta i pojedyncze punkty decydowały o ostatecznej klasyfikacji – mówi Paweł Haładyj. – Wśród uczestników turnieju były najlepsze w Polsce drużyny, które uczestniczyły w finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Należy podkreślić, że turniej, co roku gromadzi na swoim starcie tysiące uczniów, chcących doskonalić swoje umiejętności w zakresie jazdy rowerem, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych oraz wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Bardzo dziękujemy gminie Krasnystaw i pani wójt za pomoc w organizacji przejazdów drużyny, bez tego nasi chłopcy nie mieliby okazji rywalizować z najlepszymi w Polsce – dodaje. (k)