Tropili znane lublinianki

Uczestnicy gry

Już po raz piąty Bursa Szkolna Nr 5 zorganizowała atrakcyjną grę miejską. Tegoroczna edycja poświęcona była poznaniu historii i miejsc związanych ze znanymi lubliniankami.
Projekt „Lublin kobietami stoi” skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych mieszkającej w bursach. – Kobiety są niestety bardzo mało znane w naszym mieście. Nie wiemy, która jak działała, i co dobrego dla miasta robiła. Myślę, że taka gra, to doskonała okazja, żeby się z ich działalnością zapoznać – mówi Agnieszka Czop z Bursy Szkolnej nr 5 . Uczestnicy gry mieli za zadanie obejść okolice Starego Miasta, nanosząc na mapy odpowiednie punkty i odpowiedzieć na pytania dotyczące poszczególnych bohaterek gry. Wśród kobiet, z których życiorysami i osiągnięciami się zapoznali, jest np. walcząca w powstaniu styczniowym Anna Henryka Pustowójtówna, lekarka Halina Mysakowska, działaczki oświatowe, artystki czy poetki, takie jak np. Julia Hartwig. Grający wyruszyli w czwartek 18 maja o godzinie 11.00 z placu Teatralnego przez CSK, obchodząc teren Śródmieścia i Starego Miasta, by po kilku godzinach zakończyć grę w budynku Bursy Szkolnej nr 5 przy ulicy Pogodnej. – To jest już piata edycja gry miejskiej i jednocześnie nasz pomysł na wciągnięcie młodzieży do poznawania historii Lublina, by nie tylko uczyli się nowych rzeczy w przyjemny sposób, ale i zapoznawali ze sobą – dodaje Agnieszka Czop. (EM.K.)

Zwycięzcy i pokonani:

I miejsce: drużyna Bursy Szkolna nr 2 – 131 pkt, II miejsce: drużyna Marysie – 129 pkt, III miejsce: drużyna Chemik – 94 pkt, IV miejsce: drużyna Guerreros – 60 pkt, V miejsce: drużyna Mieszczki – 38 pkt, VI miejsce: drużyna Ogień w Szopie – 38 pkt (gorszy czas od Mieszczek), VII miejsce: drużyna Wnuczki – 36 pkt.