Trout Area w Siennicy Różanej

Siennica Różana była gospodarzem ogólnopolskich zawodów wędkarskich „Trout Area Master Cup 2019”.

Zawody zorganizowane zostały przez Chełmskie Stowarzyszenie Pasjonatów Wędkarstwa spinning-team.pl oraz Centrum Wędkarskie Rybka z Lublina. – W naszym kraju coraz popularniejsza staje się dyscyplina sportowego łowienia pstrąga tęczowego o nazwie Trout Area. Zawody odbyły się na łowisku specjalnym „Bobrowisko”, którego właścicielem jest Zenon Bobrowski z Siennicy Różanej – mówi Sebastian Gil ze spinning-team. Na imprezę przyjechali najlepsi zawodnicy z całej Polski.

Celem zawodników było złowienie jak największej ilości pstrąga tęczowego w sześciu turach wędkowania. Przedsięwzięciu patronował Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego. Najlepszym wędkarzem okazał się Dariusz Duda z Turkowic. Nagrody zwycięzcom wręczał m.in. wójt Siennicy Różanej Leszek Proskura. (k)

Zawody na Dzień Dziecka

Przypominamy, że zapisy na zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, które kończą akcję „Starsi Młodszym” trwają do 20 maja. Młodych adeptów wędkarstwa można zapisywać telefonicznie: 518 576 321 lub osobiście w Pracowni Wędkarskiej Mandula Chełm przy ulicy Lwowskiej 59 (wjazd od ul. Nowy Świat). Są to zawody otwarte dla wszystkich dzieci – nie wymagamy kart wędkarskich, jedyne co potrzeba to: sprzęt do łowienia, przynęta, opiekun (dla zawodników do 14 lat) oraz najważniejsze – dobry humor i chęci do świetnej zabawy.

Zawody rozgrywane będą w jednej trzygodzinnej turze, metoda wędkowania spławik lub grunt – jedna wędka. Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: do 14 lat oraz od 14 do 18 lat. Każdy uczestnik zawodów otrzyma paczkę ze sprzętem wędkarskim. Na imprezie nie zabraknie ogniska, słodkości i różnych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Zapraszamy!

Cementownia „SUM” zaprasza

Zarząd Koła PZW Cementownia „SUM” informuje, że 26 maja na zbiorniku Niwa w Sawinie organizuje zawody wędkarskie o Mistrzostwo koła seniorów i młodzieży. Wyjazd autokarem o godz. 6.30 spod Przychodni Zdrowia przy ul. Wołyńskiej. Prosimy o potwierdzenie obecności tel. 506 153 584, 510 060 555. Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach.

Wieści z Moczykija

W najbliższy weekend (18-19 maja) na Jeziorze Glinki koło Włodawy odbędą się otwarte nocne zawody towarzyskie. Zapisy w sklepie wędkarskim „Moczykij” przy ul. Lubelskiej 54. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 783 601 600.

16 marca odbyło się otwarcie sezonu w kole Moczykij. Na zbiorniku w Stawie łowiono na spławik i grunt. Najlepszy okazał się Andrzej Suprewicz z wynikiem 2730 g, drugi był Albert Pikus z wynikiem 2420 g, a trzeci Bogusław Mazurek – 2400 g.

Z kolei 5 maja na zbiorniku Niwa w Sawinie odbyły się mistrzostwa koła w dyscyplinie spławikowej. Wygrał Sławomir Korneluk – 6450 g ryb, drugi był Andrzej Suprewicz – 5670 g, trzeci Bogumił Mazurek – 4620 g. (b)­­

Zawody Wodnika na Lubańkach

W niedzielę (5 maja) na zbiorniku Lubańki odbyły się towarzyskie zawody spławikowo-gruntowe koła PZW Wodnik Chełm. Rywalizowało 21 zawodników. Po krótkiej odprawie sędziego głównego odbyło się losowanie stanowisk i rozejście zawodników na wylosowane stanowiska. Mieli oni 1,5 godziny na przygotowanie się do rywalizacji. Po pierwszym sygnale sędziego nastąpiło nęcenie, a po kolejnym rozpoczęły się zawody. Od razu po przyjeździe nad zbiornik można było zauważyć, że tarło odbywa płoć, czyli jasne było, że ryba będzie żerować słabo. Pomimo tego zawodnicy w dobrych humorach zaczęli odławiać pierwsze sztuki. Na haczykach meldowały się głównie płocie, krąpie, liny, karasie oraz karpie. W sumie złowiono 22 kg ryb. Po zważeniu wróciły do wody.

Klasyfikacja końcowa: 1. Tomasz Radziewicz – 5540 g ryb, 2. Stanisław Kowalczyk – 3120, 3. Dariusz Szewczyk – 2900.

Największą rybę zawodów złowił Tadeusz Mulsson – był to karp o długości 35,5 cm. Po zakończeniu zawodów wręczono pamiątkowe dyplomy oraz bony wartościowe dla pierwszej trójki oraz nagrody ufundowane przez Annę Koguciuk, Sebastiana Radzikowskiego oraz stację paliw Beta-Prim.

Po zakończeniu imprezy na zawodników czekała pyszna fasolka po bretońsku przygotowana i serwowana przez Sebastiana Radzikowskiego, który był sędzią głównym zawodów a razem z Piotrem Sadurą także organizatorem zawodów.

Żółtaniecki szczupak

Udany połów na zalewie Żółtance zanotował Franciszek Kapelan. W dniu 4 maja złowił
na żywca szczupaka o długości 100 cm i wadze 9,6 kg.