Trwają zapisy do City Trail

Terminy biegów sezonu 2022/2023 nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie: 22 października, 26 listopada, 17 grudnia, 7 stycznia, 11 marca

Już 8 października startuje dziesiąta edycja ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – City Trail z Nationale-Nederlanden. Sezon 2022/2023 rozpocznie się w Poznaniu, a zakończy 26 marca 2023 w Katowicach. Na przestrzeni blisko 6 miesięcy odbędzie się łącznie 50 biegów na dystansie 5 km – po 5 w każdej z dziesięciu lokalizacjach. Po raz kolejny na biegowej mapie znalazł się także i Lublin. Lubelska odsłona City Trail ruszy 22 października, a biegi będą tradycyjnie rozgrywane na trasie nad Zalewem Zemborzyckim. Zapisy trwają.

Cykl City Trail odbywa się w formule ogólnopolskiej od 2012 roku. Zasady rozgrywania zawodów i lokalizacje ulegały modyfikacjom, ale niezmiennie biegi są okazją do regularnego sprawdzania formy podczas jesienno-zimowych miesięcy. Zwieńczeniem cyklu będzie pamiątkowy medal, który otrzyma każdy, kto ukończy co najmniej 3 biegi w trakcie sezonu.

– Nie jest wstydem przyznanie się, że jesienna i zimowa aura skutecznie demotywują nas do aktywności fizycznej. Oczywiście w słoneczne dni łatwo jest wyjść na zewnątrz, by pobiegać, ale często dbanie o kondycję utrudnia nam deszcz, szarówka, śnieg i wiatr. I tutaj pojawia się comiesięczny start w City Trail, który jest okazją do sprawdzania formy, ale także do spotkań ze znajomymi, czy przyjaciółmi – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator City Trail z Nationale-Nederlanden.

Terminy biegów sezonu 2022/2023 w Lublinie:

22 października, 26 listopada, 17 grudnia, 7 stycznia, 11 marca.

Zawody pod szyldem City Trail są organizowane we współpracy z Nationale-Nederlanden, markami Salomon, Suunto oraz Sklep Biegacza. To stali Partnerzy cyklu, którzy od lat mają wspólny cel – pokazywanie atutów biegania w naturze.

– Od wielu lat jako Nationale-Nederlanden zachęcamy Polaków do profilaktyki. Jednym z jej podstawowych elementów jest regularna aktywność fizyczna, która pomaga przeciwdziałać rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Cieszę się, że już 8. rok jesteśmy partnerem cyklu przełajowych biegów City Trail i zachęcamy do biegania całe rodziny, których z roku na rok jest coraz więcej. Mam nadzieję, że dzięki rosnącej świadomości w zakresie profilaktyki i zdrowego stylu życia, jeszcze więcej osób zdecyduje się dołączyć do nas na trasie City Trail – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Nationale-Nederlanden.

Biegają i wspierają ekodziałania

Startując w cyklu City Trail wielu biegaczy stawia sobie za główny cel regularność. I dlatego podczas rejestracji dostępny jest karnet – pakiet pięciu biegów w jednym mieście oraz szósty start w dowolnej (innej niż główna) lokalizacji. Karnet to koszt 114,99 zł. Możliwe są także zapisy na pojedyncze biegi – tutaj koszt to 34,99 zł (płatność elektroniczna) lub 40 zł (płatność w dniu zawodów). Dodatkowo każdy biorący udział w City Trail biegacz ma możliwość wyboru ścieżki charytatywnej, co oznacza wsparcie zbiórki organizowanej przez Fundację Krok do Natury – organizatora City Trail, której celem jest posadzenie lasu. Dotychczasowa współpraca z Fundacją Las Na Zawsze przyniosła rezultat w postaci ponad półhektarowego lasu, który zostanie posadzony jeszcze w tym roku!

– Nasza współpraca z Fundacją Las Na Zawsze trwa od 2020 roku. Dotychczas w ramach biegów City Trail zebraliśmy 32 500 zł, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym biegaczom! Jesteśmy przekonani, że osobom spędzającym mnóstwo czasu w naturze – mam tutaj na myśli biegaczy City Trail – leży na sercu dobro naszej planety i dlatego ośmieliliśmy się wprowadzać różne rozwiązania proekologiczne. Współpraca z Fundacją Las Na Zawsze to jeden z elementów naszej strategii ograniczania śladu węglowego. W tym roku zrezygnowaliśmy także z dodawania do pakietów startowych bezpłatnych gadżetów, które bardzo często lądują – w najlepszym wypadku – głęboko w szafie, czy szufladzie. Angażujemy się w akcje sprzątania szlaków w Beskidzie Żywieckim, ograniczamy do minimum użycie jednorazowych opakowań, a jeśli już są konieczne – kupujemy te biodegradowalne, np. z trzciny cukrowej – wyjaśnia Justyna Grzywaczewska, Concept & PR manager City Trail.

Pakiet charytatywny City Trail oznacza dopłacenie 15 lub 35 zł do podstawowej opłaty startowej (w biegu głównym) oraz 5 lub 15 zł w biegach dziecięco-młodzieżowych.

Dzieciaki na start!

Cykl City Trail to także biegi dla dzieci i młodzieży. Zawody City Trail Junior są skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 4 lata oraz w wieku 5-6 lat – biegają 200 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 7- i 8-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 400 m. Dzieci w wieku 9-10 lat (kategoria D3) pokonują 600 m, natomiast dzieci mające 11-12 lat (kategoria D4) oraz młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D5) startują na 1 km.

Opłaty startowe w City Trail Junior to 14,99 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi przez internet, 20 zł podczas rejestracji na jeden bieg w dniu zawodów oraz 49,99 zł, jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl (5 biegów).

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów City Trail z Nationale-Nederlanden znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Lubelską odsłonę City Trail współfinansuje Miasto Lublin. Współorganizatorem City Trail w Lublinie jest firma InesSport.MAG