Trzeba tak dalej wygrywać!

Wydaje się, że szczypiornistki MKS Perła Lublin kryzys mają już za sobą. W ubiegłym tygodniu podopieczne trenera Kima Rasmussena pewnie wygrały dwa spotkania w PGNiG Superlidze (najpierw u siebie z Młynami Stoisław, a następnie na wyjeździe z Ruchem Chorzów) i gonią w tabeli wyprzedzają je zespoły z Kobierzyc i Lubina. Czy uda się jednak zmniejszyć straty do rywalek i przywrócić szanse na obronę mistrzowskiego tytułu? Odpowiedź poznamy już jutro. Lubelski zespół podejmować będzie bowiem w hali Globus ekipę Miedziowych, lidera rozgrywek.

Szczególnie wtorkowe spotkanie z ekipą z Koszalina, która podobnie jak zespół z Lubina wygrała z MKS Perła w I rundzie u siebie, tchnęło w mistrzynie Polski wiarę, że jeszcze nie wszystko stracone.

Potyczka z Młynami Stoisław rozstrzygnięta została praktycznie do przerwy. Lublinianki po 30. minutach wygrywały już 15:8. Szczególne pochwały należały się gospodyniom za twardą, nieustępliwą walkę w obronie.

– Z meczu na mecz gramy coraz lepiej, jesteśmy coraz bardziej zgrane i wszystko zaczyna się układać. Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z drużyny, szczególnie z tego jak walczyłyśmy, ale też z faktu, że każda z nas dostała kilka minut gry. W tym meczu zagrałyśmy mądrze i spokojnie, co nas cieszy, bo jeszcze niedawno w naszej grze było sporo nerwowości – mówiła po spotkaniu z Młynami Stoisław Durdina Malović, rozgrywająca MKS Perła.

W sobotnim meczu w Chorzowie, z zajmującym ostatnie miejsce w ligowej tabeli Ruchem, lublinianki prowadziły od początku. Gospodynie nie zamierzały jednak oddać spotkania bez walki. Tuż po przerwie, po golu najskuteczniejszej w chorzowskim zespole Żanety Lipok (7 goli), przewaga MKS Perły zmalała zaledwie do dwóch trafień (14:16). Było to jednak wszystko na co pozwoliły miejscowym mistrzynie. W 40. minucie MKS Perła prowadziła już różnicą czterech goli (21:17). W końcówce z minuty na minutę przewaga rosła coraz bardziej. Ostatecznie lublinianki wygrały 33:24. MAG

MKS Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin 24:18 (15:8)

MKS Perła: Gawlik, Wdowiak – Gęga 4, Rosiak 4, Malović 3, Gadzina 3, Królikowska 2, Nocuń 2, Nosek 2, Olek 1, Balsam 1, Więckowska 1, Tatar, Anastacio.
Młyny Stoisław: Krebs, Filończuk – Smolinh 5, Haric 4, Rycharska 4, Zagrajek 3, Mączka 1, Kowalik 1, Borysławska, Volovnyk, Andriichuk.
Kary: MKS – 6 minut, Koszalin – 2.

KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin 24:33 (13:16)

Ruch: K. Gryczewska – Lipok 7, Polańska 4, Jasinowska 3, Sójka 3, Wilczek 2, Grabińska 2, Stokowiec 2, Piotrkowska 1, Jaroszewska, Doktorczyk, Kolonko, Tyszczak, M. Gryczewska.
MKS Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak – Rosiak 7, Anastacio 6, Balsam 5, Tatar 4, Królikowska 3, Gadzina 2, Nosek 2, Więckowska 2, Szarawaga 1, Malović 1, Nocuń, Olek.
Kary: Ruch – 6 minut, MKS Perła – 10.