Trzeba zmienić życie

Fundacja „Zmieniamy Życie” zorganizowała w Lublinie konferencję dotyczącą problemów obecnej cywilizacji: otyłości wśród dzieci, deficytu życia „pozakomputerowego” i integracji społecznej.


Gościem specjalnym spotkania była mistrzyni świata w karate tradycyjnym, Justyna Marciniak, wiceprezes fundacji „Zmieniamy życie”. Fundacja, w zarządzie której zasiadają sportowcy, zajmuje się promowaniem zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.
Z roku na rok rośnie odsetek dzieci sięgających po alkohol i narkotyki. Ratunkiem i odpowiedzią na zagrożenie może być sport. O unikaniu używek i zdrowym trybie życia odpowiadali sami sportowcy, m.in. Justyna Marciniak (sportowiec Lubelszczyzny 2016 r.) i Michał Bieńko, znany lubelski trener personalny. – Sport jest nieocenionym i najtańszym sposobem promocji zdrowia w Polsce. Pracując z młodymi sportowcami, widzę, jak potrafią sobie poradzić: nie zamykają się w sobie, nie popełniają życiowych błędów, stronią od używek – mówiła podczas konferencji Justyna Marciniak. Lubelska konferencja odbywała się pod hasłem „Ciche korytarze szkoły, zadbajmy o przyszłość najmłodszych pokoleń”. (EM.K.)