Trzecie „wahadło” na Abramowickiej

Wykonawca przebudowy ul. Abramowickiej przystępuje do prac, które będą wymagały wprowadzenia kolejnego wahadłowego kierowania ruchem. To będzie już trzecie z kolei „wahadło”, a w tym półroczu dojdzie jeszcze jedno. Utrudnienia są spore i będą obowiązywać do końca prac drogowych.


W poniedziałek (16 kwietnia) na odcinku ok 400 m, licząc od salonu samochodowego w stronę granicy miasta, będzie wprowadzony dodatkowy ruchu wahadłowy. Wahadło ma być sterowane całodobowo sygnalizacją świetlną. Jeśli pojawią się korki – ruch będzie sterowany również ręcznie.

– Przypominam, że wcześniej taka organizacja ruchu wprowadzona została na 400-metrowych odcinkach w kierunku centrum, licząc: od granicy miasta oraz od ul. Strojnowskiego. W tym półroczu pojawi się jeszcze jeden odcinek, gdzie wprowadzony będzie ruch wahadłowy. Będą funkcjonowały zatem w sumie 4 odcinki po ok. 400 m z ruchem wahadłowym, poprzedzielane odcinkami, gdzie ruch będzie się odbywał w sposób normalny. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał przez cały okres prowadzenia prac, przy czym długość i lokalizacja „wahadeł” będzie się zmieniać – zapowiada Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Po przebudowie ulica Abramowicka ma być o wiele szersza. Pojawią się dodatkowe pasy ruchu – po dwa w każdą stronę. Zadanie obejmuje też budowę chodników z betonowej kostki, asfaltowych dróg rowerowych, zjazdów na posesje i zatok autobusowych po obu stronach ulicy. Powstanie nowa sieć oświetlenia, przebudowane mają być istniejące sieci uzbrojenia terenu. W ramach przebudowy na granicy miasta powstanie pętla nawrotowa dla autobusów komunikacji miejskiej, wyposażona w dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Prace związane z rozbudową ul. Abramowickiej potrwają do kwietnia 2019 r. Wykonuje je firma Strabag za 32,6 mln zł.

Na cmentarz z objazdem

W związku z pojawiającymi się pytaniami mieszkańców o dojazd na cmentarz komunalny przy ul. Droga Męczenników Majdanka informuję, że w związku z przebudową skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka, ul. Sulisławicka, ul. Grabskiego, wyłączony z ruchu jest odcinek ul. Droga Męczenników Majdanka od ul. Krańcowej do ul. Hanki Ordonówny. Objazd poprowadzony jest ulicami: Krańcowa, Witosa, Dekutowskiego. Na cmentarz komunalny oraz do Państwowego Muzeum na Majdanku dojeżdża się od strony ul. Dekutowskiego – wyjaśnia Karol Kieliszek. (EM.K.)