Trzy auta rozbite w Izbicy

Chwile grozy na drodze krajowej nr 17 w Izbicy. Z powodu nadmiernej prędkości na oblodzonej szosie zderzyły się tam trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdziłem, że w wyniku niezachowania ostrożności na śliskiej jezdni doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych – opowiada Tomasz Wesołowski z krasnostawskiej straży pożarnej.

– Wszystkie auta znajdowały się na jezdni. Osoby, które nimi podróżowały wydostały się z samochodów samodzielnie – dodaje. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach, zakręceniu zaworu butli gazowej w jednym z aut oraz pomocy w organizacji ruchu wahadłowego. – W trakcie akcji jedna z kierujących zaczęła uskarżać się na ból w klatce piersiowej.

Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał ją do szpitala, a po dokonaniu stosownej diagnostyki osoba ta wróciła na miejsce zdarzenia – mówi Wesołowski. Po zakwalifikowaniu zdarzenia, jako kolizja drogowa, szosę uprzątnięto. Jeden z samochodów odjechał, drugi został zabrany z miejsca zdarzenia na lawecie, a trzeci zepchnięto na pobocze. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here