Trzy dni o miłości

Od piątku 9 sierpnia do niedzieli 11 sierpnia odbędzie się w Lublinie regionalny Kongres Świadków Jehowy pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi”. Przemówienia, projekcje filmowe oraz chrzest odbywać się będą na stadionie Arena Lublin.


Organizatorzy, czyli lubelscy Świadkowie Jehowy, zaznaczają, że w kongresie może uczestniczyć każdy zainteresowany. W ostatnich latach w Lublinie w kongresach Świadków uczestniczyło od 11 do 12 tysięcy osób. W bieżącym roku liczba uczestników wyniesie 12 i pół tysiąca. Oprócz lublinian wezmą udział goście ze Stalowej Woli, Tarnobrzega, Zamościa, Poniatowej, Parczewa, Białej Podlaskiej oraz Chełma.

Pokonać nienawiść

Każdy dzień kongresu upłynie pod innym hasłem (wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: http://www.jw.org/www.jw.org.) W piątek, 9 sierpnia hasłem dnia będzie cytat „Bóg was uczy kochać siebie nawzajem”. Cytat pochodzi z 1 listu do Tesaloniczan z „Dziejów Apostolskich”, wchodzących w skład Nowego Testamentu (trzeba jednak zaznaczyć, że jest to wersja Pisma Św. Świadków Jehowy.) Program sobotni 10 sierpnia przebiegnie pod hasłem „Przejawiajcie miłość” (inspiracją jest List do Efezjan z NT), a niedziela – 11 sierpnia– upłynie pod hasłem „Trwajcie w miłości Bożej”.Monika Skarżyńska