Trzymamy kciuki za naszych

Do wojewódzkiego etapu olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” zakwalifikowały się szkoły z Chełma, Siedliszcza, Krasnegostawu, Korolówki-Osady i Siennicy Różanej. W marcu dowiemy się, czy i kto z nich przejdzie do finału.

– Do szkolnego etapu olimpiady zgłosiło się ponad 35,5 tysiąca uczniów z prawie tysiąca szkół w całej Polsce, w tym prawie 1,3 tysiąca uczniów z województwa lubelskiego. Konkurs jest częścią projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który daje uczniom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – o emeryturach, zasiłkach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy. Zwycięzcy olimpiady w finale mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe – mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Do etapu wojewódzkiego przeszli najlepsi na szczeblu szkolnym, a wśród nich uczniowie z: Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, Zespołu Szkół w Siedliszczu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie (gmina Włodawa), Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej oraz Zespołu Szkół nr 2 im. B. Głowackiego w Krasnymstawie. (pc)