Trzynaście aut w ogniu

W pożarze spłonęło trzynaście aut

Sześć całkowicie spalonych aut, siedem – częściowo, spalony warsztat samochodowy – to skutki pożaru, jaki wybuchł w miniony czwartek około godz. 19 w podlubelskiej Kalinówce.


Pożar rozprzestrzeniał się błyskawicznie, akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ponad 3 godziny. Gasili go strażacy ze Świdnika, wspierani przez ratowników z Lublina i OSP Wilczopole.

– W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów z KP PSP w Świdniku zastano rozwinięty pożar elewacji warsztatu samochodowego oraz zaparkowanych przed nim pojazdów. Na miejsce zadysponowano dodatkowe zasoby ratownicze z KM PSP w Lublinie. Właściciel budynku znajdował się na zewnątrz, nie wymagał on hospitalizacji. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przeszukali wnętrze warsztatu pod kątem przybywania w nim osób – informuje st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Po ugaszeniu pożaru dokonano kontroli pogorzeliska z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, a także odłączono akumulatory oraz instalacje gazowe w uszkodzonych pojazdach. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here