Tu ustawią fotoradar

Niebawem na terenie powiatu chełmskiego ma się pojawić nowy fotoradar. Urządzenie do zdjęć i mandatów ma poskromić pędzących drogą wojewódzką nr 812 przez Horodyszcze-Kolonię.

Chełmska „drogówka” wystąpiła z takim wnioskiem do komendy wojewódzkiej. Ta ma przesłać pismo do Inspekcji Ruchu Drogowego. Gdy formalności zostaną spełnione, fotoradar pojawi się w okolicy feralnego przejścia dla pieszych w Horodyszczu-Kolonii (gm. Chełm), na odcinku DW nr 812. W miejscu, w którym kilkakrotnie doszło do wypadków drogowych z udziałem dzieci.

– W tym miejscu jest duże natężenie ruchu, gęsta zabudowa, przejście dla pieszych bez sygnalizacji, a przede wszystkim przystanek autobusowy, na który co dzień idą dzieci, aby dojechać do szkoły. Na dodatek w tym miejscu kończy się ciąg rowerowo-pieszy, a droga dzieli miejscowość na dwie części – wylicza asp. szt. Tomasz Błaziak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
W poprawie bezpieczeństwa chcą pomóc też włodarze gminy. Zgodnie z zapowiedziami wysłali do Zarządu Dróg Wojewódzkich oficjalne pismo z pytaniem, kiedy mogą dostarczyć nieużywany i w pełni sprawny znak drogowy z wysięgnikiem oraz sygnalizacją. W gestii pracowników ZDW pozostaje jedynie zmiana organizacji ruchu i ustawienie znaku przy przejściu. (pc)