Turniej to dla nich pestka

Test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy i opanowanie techniki jazdy rowerem – m.in. z tymi zadaniami zmagali się uczniowie szkół podstawowych w ramach powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami w obu grupach okazały się drużyny z Chełma – SP nr 1 oraz SP nr 5.

– Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie m. in. przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, współorganizatora przedsięwzięcia na terenie naszego powiatu.

Powiatowe eliminacje odbyły się we wtorek (7 maja) na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie. W turnieju wystartowało 12 drużyn z poszczególnych szkół w Chełmie, Stawie, Sawinie i Rudzie-Hucie. Wszyscy zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy, ale też sprawnością podczas jazdy po miasteczku ruchu drogowego i rowerem przez tor przeszkód. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dla laureatów turnieju.

W grupie wiekowej od 10 do 12 lat zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chełmie, a w starszej grupie – uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Chełmie. (pc)