Turysta lubi się wozić

Tematem wjazdu taksówek na Stare Miasto w ubiegłym tygodniu po raz kolejny zajmowała się Rady Lokalnej Przedsiębiorczości

Wydłużenia godzin wjazdu na lubelskie Stare Miasto co najmniej do godz. 10 oczekują hotelarze i taksówkarze.
Od początku grudnia do końca marca taksówki mogą wjeżdżać na Stare Miasto bez ograniczeń godzinowych. W sezonie kawiarnianych ogródków, który rozpoczyna się w kwietniu, wjazdy możliwe są w godzinach 20-8. Taksówkarzom, ale i przedstawicielom hoteli położonych w zabytkowej części naszego miasta zależy na wydłużeniu godzin wjazdu taksówek. – Godzina ósma rano to za wcześnie dla hotelowego gościa. Nie zdąży zjeść śniadania – mówi przedstawiciel jednego z hoteli.
– Nawet propozycja z godz. 10 nie załatwi sprawy do końca – dobra hotelowa zaczyna się od godz. 14 – sugeruje Justyna Stachowicz z hotelu Alter. Najbardziej prawdopodobne jest jednak pierwsze z rozwiązań, do którego przychyla się prezydent miasta.
Zgoda na wjazd w trakcie dnia
Kolejna sprawa to zezwolenia na wjazd w godzinach zakazanych. – Mamy przykład Gdańska. Klienci hoteli zgłaszają numer rejestracyjny taksówki hotelom, a te Straży Miejskiej – mówi powołany niedawno manager Śródmieścia Marek Poznański.

Prezydent opowiada się za upoważnieniami „na hotel”. – Oprzyjmy się na limitowanych zgodach na wjazd taksówek w godzinach z ograniczeniem – mówi Krzysztof Żuk. Dzięki takiej możliwości taksówka z „upoważnieniem na hotel” zawiezie gościa na Stare Miasto o każdej porze, byle wcześniej o takim zamiarze wiedziała Straż Miejska. – Musimy być informowani na bieżąco o tym, że klient zamówił taksówkę na Stare Miasto w godzinach z ograniczeniem – przyznaje Jacek Kucharczyk, komendant Straży Miejskiej.
Ostateczne rozwiązanie problemu strony wypracują na spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Dróg i Mostów. Dodajmy, że niedawno skrócono godziny wjazdu na Stare Miasto samochodom dostawczym. Teraz mają czas na rozładunek w godz. 6-10. Wcześniej mogły wjeżdżać do godz. 12. CH