Turzyniecki z Legią w USA!

Dobre wieści z piłkarskiej Ekstraklasy. Wygląda na to, że wychowanek UKS Jedynki Krasnystaw Łukasz Turzyniecki na dobre zadomowił się w kadrze pierwszej drużyny mistrza Polski, Legii Warszawa. Trener Romeo Jozak zabrał go na zgrupowanie zespołu, które odbywa się właśnie na Florydzie.


W środę legioniści rozpoczęli zimowe zgrupowanie na Florydzie w Stanach Zjednoczonych, gdzie wezmą udział we Florida Cup 2018. Trener Romeo Jozak zabrał na obóz 27 zawodników, w tym testowanego łotewskiego bramkarza Vjačeslavsa Kudrjavcevsa. Co cieszy i napawa dumą, w kadrze Legii znalazło się miejsce dla Łukasza Turzynieckiego, urodzonego w Krasnymstawie 23-latka. Łukasz trenuje właśnie w doborowym towarzystwie m.in. z Arkadiuszem Malarzem, Łukaszem Broziem, Arturem Jędrzejczykiem, Michałem Pazdanem, Inaki Astizem, Michałem Kucharczykiem, Miroslavem Radovicem, Kasparem Hamalainenem, czy Jarosławem Niezgodą. Poznał się też już z nowym nabytkiem Legii Eduardo da Silvą – chorwackim piłkarzem pochodzenia brazylijskiego, uczestnikiem Mistrzostw Świata 2014 oraz Mistrzostw Europy 2012, kiedyś gwiazdą Arsenalu Londyn. Podczas zgrupowania na Florydzie piłkarze Legii zagrają m.in. towarzysko z Atletico Nacional. Będzie też czas na rozrywkę. W planach jest bowiem oglądanie na żywo koszykarskiego starcia w lidze NBA między Orlando Magic i Minnesotą Timberwolves.
Turzyniecki ma szansę, po Dawidzie Sołdeckim i Kamilu Poźniaku może zostać trzecim wychowankiem krasnostawskiej Jedynki, który dostąpi zaszczytu gry w piłkarskiej ekstraklasie. Tego Łukaszowi życzymy! (kg)