TVN w Arce

W najbliższy czwartek, w Dzień Dziecka, uczniowie z rodzicami i nauczyciele z przedszkola i szkoły „Arka” w Chełmie będą ustanawiać rekord Polski w tańcu cha-cha. A to wszystko na oczach milionów widzów programu „Dzień Dobry TVN”.

W czwartek, 1 czerwca, w programie „Dzień Dobry TVN” ma być nadawana prognoza pogody z Chełma. Ekipa telewizyjna będzie gościła przed siedzibą Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych „Arka” w Chełmie. Jej uczniowie z rodzicami i nauczyciele postarają się ustanowić rekord Polski w liczbie osób tańczących cha-chę. TVN ma transmitować to wydarzenie, a oceniać je będzie sędzia biura rekordów. Aby ustanowić rekord, cha-chę będzie musiało zatańczyć co najmniej sto osób.
– To wyjątkowe święto, dlatego postanowiliśmy je uczcić w sposób wyjątkowy – mówi Anna Łopąg, dyrektor Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych Niepublicznej „Arka” w Chełmie.
Ustanawianie rekordu i relacja w TVN to jedna z wielu atrakcji planowanych 1 czerwca w ramach „Dnia Otwartego Szkoły Arka”. Przyszli uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, a także uczestniczyć w grach i zabawach, zajęciach informatycznych i artystycznych. W programie pokaz zumby, krav magi, degustacja egzotycznych deserów, przejażdżki kucykami i quadem oraz występ Adriana Makara, zwycięzcy VII edycji „Mam Talent”. Organizatorem spotkania jest spółka Integral Arka, prowadząca niepubliczne placówki edukacyjne. (mo)