Tym razem pobiegną alejkami Ogrodu Saskiego 

W najbliższy czwartek w Lublinie już po raz szósty odbędzie się Lubelska Mila Niepodległości. Tegoroczny bieg odbywający pod hasłem „Budzimy Lublin na Niepodległość” odbędzie się w nieco innej formule niż te wcześniejsze.


Przez cztery edycje, do 2019 roku bieg organizowany przez Fundację „Ruchu Solidarności Rodzin”  odbywał się po zmroku w centrum Lublina i Starego Miasta. W ubiegłym roku w związku z epidemią i zaostrzeniem reżimu sanitarnego postanowiono zorganizować wirtualny bieg.

Tym razem biegacze wrócą do wspólnej rywalizacji, ale zawody rozegrane zostaną 11 listopada w godzinach porannych, a nie nocnych i w nowym miejscu – Ogrodzie Saskim. Ze względu na pandemię wprowadzono limit uczestników, którzy startować będą w czterech grupach (3 x 160 plus 75) w odstępach czasowych. Do pokonania będą mieli milę lądową, czyli dokładnie 1609 metrów.

– Bieg jest swoistym spotkaniem międzypokoleniowym mieszkańców naszego miasta i regionu. Zawody skierowane są do uczniów szkół podstawowych od klasy 5, szkół ponadpodstawowych. Do startu razem z uczniami zapraszamy rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wszyscy zawodnicy na mecie biegu otrzymają unikalny medal. Najliczniejsza reprezentacja szkolna otrzyma puchar niepodległości – podkreśla Marek Wątorski z Fundacji „Ruchu Solidarności Rodzin”.

6. Lubelska Mila Niepodległości  zaliczana jest od cyklu Lubelska Biegowa Triada Pamięci, której partnerem jest Województwo Lubelskie w ramach programu „Warto być Polakiem”.

Start pierwszego biegu z udziałem uczniów z klas 5 i 6 szkół podstawowych  o godz. 9:00, ostatniego – nauczycieli i rodziców o 10:00. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here