Tysiąc w rozumie

Pieniądze to nie wszystko ale… tysiąc złotych, wielka satysfakcja oraz uznanie w oczach koleżanek i kolegów to już gra warta świeczki. Takie właśnie nagrody czekały na zwycięzcę szkolnego konkursu w I LO w Chełmie.

Konkurs wiedzy ogólnej „Tysiąc w rozumie” organizowany jest przez Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie od 1998 roku. Pierwszy etap to test, do którego może przystąpić każdy uczeń. Pytania układają nauczyciele języka polskiego, języka angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, chemii, geografii, matematyki, fizyki oraz wychowania fizycznego, którzy są jednocześnie jurorami i ekspertami konkursu. Na podstawie ilości punktów zdobytych w eliminacjach wyłoniona zostaje grupa finalistów, która bierze udział w kolejnym, ustnym etapie konkursu. Prezentują oni swoją wiedzę, umiejętności, jak również inteligencję przed licznie zgromadzoną publicznością, wybierając dziedzinę oraz stopień trudności pytania. W tegorocznym finale konkursu, który odbył się 9 marca, zmierzyli się: Łukasz Bis, Dominika Lubawska, Piotr Wieczorek, Amelia Szustak, Wiktor Daniec, Mikołaj Makaryczew i Kamil Prościński.
Zwycięzca mógł być tylko jeden i to on otrzymał od dyrektora szkoły Teresy Kiwińskiej „czek” na 1000 zł. Ten zaszczyt w jubileuszowym XX finale konkursu przypadł Kamilowi Prościńskiemu – uczniowi klasy o profilu dziennikarskim.
Konkurs „Tysiąc w rozumie” cieszy się dużą popularnością wśród uczniów I LO w Chełmie. Co roku zgłasza się coraz większa liczba chętnych do zdobycia głównej nagrody, a poziom wiedzy uczestników jest naprawdę imponujący. fot. Maciej Kołodziej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here