Tytani nauki z Lublina i Świdnika

Gratulujemy laureatom konkursów kuratoryjnych z Lublina i Świdnika. Przedstawiamy kolejne nazwiska najlepszych uczniów, wśród nich są również ci, którzy tytuł laureata zdobyli z wielu przedmiotów.


1. Laureaci konkursów kuratoryjnych w szkołach podstawowych: język hiszpański: Sofia Cuartero Blinowska (Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie); Szymon Michał Andrzejewicz (Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie); Laura Szwiec, Wiktoria Kłapot (Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie); Antonina Demkowska (Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Skrzydła” w Lublinie); Klaudia Julia Gruszecka (Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie).

Świdnik: Emilia Majewska, (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku).

Laureaci konkursów kuratoryjnych w gimnazjach: język hiszpański: Agata Wojtaś (Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie); Zuzanna Kinga Lenartowicz, Michał Wojciech Pawlak, Weronika Ewa Kojtych (Pallotyńskie Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lublinie); Martyna Anna Kędzior (Prywatne Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie); Klaudia Maria Janczarek, Gabriela Klonowska, Katarzyna Piekarz, Iga Wolińska (Prywatne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lublinie); Blanka Anna Rucińska (Społeczne Gimnazjum im. Sebastiana F. Klonowica w Lublinie).

Świdnik: Barbara Oliwia Fotyga (Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku).

2. Laureaci konkursów kuratoryjnych w szkołach podstawowych: język niemiecki: Karolina Inga Brodacz, Karol Fryderyk Wziątek (Szkoła Podstawowa nr 16 im. F. Chopina w Lublinie); Julia Jóźwiakowska, Paulina Blanka Litak, Wiktor Miłosz Barański, Hubert Tadeusz Jarosz, Kaja Dorota Kidyba (Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie); Nina Trojanowska (Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie); Milena Kamila Żukiewicz (Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie); (Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie); Ernest Wojciech Szychiewicz, Klara Grochowska, Adrianna Maria Lizon, Paulina Nakonieczna (Prywatna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Lublinie); Tomasz Górczyński (Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie); Jakub Bartłomiej Kołtun (Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie); Paulina Dorota Mizerska (Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Paderewski w Lublinie); Melania Wisowska, Dominika Wisowska (Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie); Jakub Roman Wolanin (Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie);

Świdnik: Sebastian Małachowski (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku); Mikołaj Paweł Sieńczak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku).

3. Laureaci konkursów kuratoryjnych w szkołach podstawowych: język rosyjski: Nadiia Saushkina (Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie); Sofiia Horda (Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie).

Laureaci konkursów kuratoryjnych w gimnazjach: Sergiusz Bykowski (Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie).

Valadar Harelikau (XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc .mjra Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie); Angelika Łazańska, Katarzyna Kłoczko (Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie); Tetyana Parkhoniuk (Gimnazjum nr 26 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Lublinie).

Świdnik: Maresz Miciuła (Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku).

4. Laureaci konkursów kuratoryjnych w szkołach podstawowych: matematyka: Agnieszka Zadora (Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta); Aleksandra Futera (Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie); Piotr Andrzej Ochal, Dominik Paweł Jarosławski, Magdalena Żak (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie); Gabriela Wiktoria Pyda, Jakub Bartłomiej Kołtun (Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie); Dominik Zając, Bartłomiej Marcin Gzik (Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej); Bartosz Łukasik (Szkoła Podstawowa nr 47 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Lublinie); Dominik Gąska, Jakub Mateusz Maszkowski, Paweł Szczerba, Dominika Czuk, Maksymilian Rej (Prywatna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Lublinie); Franciszek Siwiec, Wojciech Jerzy Łucjan, Wiktor Bartosz Żurek (Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie); Szymon Winnicki (Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie w zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta); Joanna Faustyna Korkosz (Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie); Tycjan Jankowski (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie); Kacper Łazarz, Anna Teresa Paluch, Jan Konstanty Pawelec (Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie); Klaudia Helena Mazurek (Szkoła Podstawowa nr 44 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie); Jan Kołodziej, Martyna Zajkowska, Krzysztof Tomasz Osiński (Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie); Maciej Wójcik, Milena Mazurek (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie); Filip Musiałowski (Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie); Mikołaj Tomasz Kuziuk, Mateusz Adam Stanisławek (Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sebastiana F. Klonowica w Lublinie); Wiktor Tomasz Osior, Maksymilian Wiktor Bojar, Patryk Krzysztof Kasprzak (Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Lublinie); Michał Styk (Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie); Karol Opaliński (Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie); Małgorzata Kolano (Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie); Paweł Filip Batyra (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie);

Świdnik: Dagmara Krupińska (Szkoła Podstawowa nr 7 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku).

Laureaci konkursów kuratoryjnych w gimnazjach: matematyka: Jakub Królikowski Pallotyńskie Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lublinie; Korneliusz Piotr Obarski, Michał Andrzej Kołodyński, Hubert Armin Cielica, Patrycja Szypulska, Zofia Fabrowska, Jakub Michał Bańko, Julia Patrycja Drob, Błażej Piotr Osmałek, Szymon Ignacy Pszczoła (Prywatne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lublinie); Antoni Lewocki (Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie); Michał Machnikowski (Gimnazjum nr 10 im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie); Kacper Obszyński (Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie); Małgorzata Dżaman (Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Lublinie); Filip Gilowski (Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie); Maksymilian Tadeusz Styżej, Robert Grigorian, Paweł Patejuk (Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie); Piotr Sawecki (Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie); Maciej Chamera (Gimnazjum nr 3 im. Prof. Mieczysława A. Krąpca op w Lublinie); Monika Palonka (Pallotyńskie Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lublinie); Katarzyna Konstancja Kożuch (Gimnazjum nr 16 im. F. Chopina w Lublinie); Świdnik: Piotr Maksymiuk (Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku).
(EM.K.)