Tytuł mistrzowski dla ekipy Brak Tlenu!

Nowi mistrzowie Lublina, drużyna Brak Tlenu: Jacek Hołysz, Paweł Gustaw, Krzysztof Gustaw, Piotr Kwiatkowski, Tomasz Dejneka, Paweł Osoba, Radosław Kiełbowicz, Jakub Baran, Jacek Basaj, Andrzej Wójcik, Konrad Sadowski, Łukasz Rak, Robert Drozd, Patryk Żegunia, Konrad Radowski i Marcin Polski

Ciekawsze zakończenie XXVII Mistrzostw Lublina w Halowej Piłce Nożnej, organizowanych przez Ognisko TKKF Omega, trudno było sobie wyobrazić. O mistrzowskim tytule zadecydowało dopiero ostatnie spotkanie, w którym zmierzyły się Osada i Brak Tlenu.


Prowadzącej w tabeli drużynie z ul. Krochmalnej do zdobycia tytułu wystarczał remis w starciu z zespołem Brak Tlenu. – I po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że Osada na finiszu da sobie wyrwać tytuł. Miała więcej okazji do zdobycia bramek od rywali, ale jak to w futbolu często bywa, niewykorzystane szanse potrafią się zemścić i tak też było w tym meczu. Jedna super dokładna akcja w drugiej części spotkania i Radosław Kiełbowicz zdobył gola, który dał drużynie Brak Tlenu tytuł halowego mistrza Lublina – relacjonuje Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega.

– Mimo porażki Osadzie należą się duże brawa, bo pokazała wspaniały futbol. Dwa razy się nie udało, może po następnych mistrzostwach zawodnicy tej drużyny będą dumnie chodzić jako mistrzowie – dodaje prezes Furman.

Największą niespodzianką XXVII Mistrzostw Lublina była postawa Prusaków. Pierwszy występ tej drużyny w halowych rozgrywkach przyniósł jej trzecie miejsce! Na dodatek w bezpośredniej walce o podium okazali się lepsi od obrońców trofeum, ekipy AleTaxi. – Na pewno warto podkreślić wysoki poziom tych mistrzostw, który powodował, że niemal w każdym meczu wynik ważył się do końcowych minut.

Gra fair play podczas spotkań i piękne zachowanie po pokazały, że sport to element wielkiej kultury. Dziękuję piłkarzom, kibicom i wszystkim, którzy patrzyli na nasze sportowe poczynania – kończy prezes Furman. BAS

WYRÓŻNIENIA

Najlepszy zawodnik

Jakub Twardzik (Osada)

Najlepszy bramkarz

Ariel Cybula (Prusaki)

Wyróżnienie Fair Play

Spiżarnia i Alfa Felin

Końcowa tabela

1. Brak Tlenu 14 31 53-26
2. Osada 14 30 51-21
3. Prusaki 14 27 47-28
4. AleTaxi 14 26 62-35
5. Spartan 14 20 35-35
6. Omega 14 14 42-51
7. Spiżarnia 14 9 21-55
8. Alfa Felin 14 3 21-73

Najlepsi strzelcy

21 goli – Paweł Osoba (Brak Tlenu)
17 – Jakub Twardzik (Osada)
16 – Radosław Kiełbowicz (Brak Tlenu)
14 – Krzysztof Kosowski (Prusaki), Mateusz Siedlecki (AleTaxi)
13 – Jakub Guz (Spartan)
12 – Sebastian Guz (Spartan)
11 – Adrian Głowacki (Omega)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here