U siebie Koziołki pojadą już z kibicami?

W piątek na stadionie żużlowym przy Al. Zygmuntowskich 5 odbył się pierwszy w tym sezonie trening żużlowców Motoru, na którym stawili się wszyscy zawodnicy lubelskiej drużyny

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy harmonogram pierwszej i drugiej kolejki PGE Ekstraligi. Żużlowy sezon 2020, opóźniony o ponad dwa miesiące z uwagi na pandemię koronawirusa, rozpocznie 12 czerwca (piątek) o godz. 18:00, spotkanie we Wrocławiu Betard Sparty z lubelskim Motorem!


W 2. serii „Koziołki” 21 czerwca (niedziela) o 16:30, podejmować będą przy Al. Zygmuntowskich Moje Bermudy Stal Gorzów. Niewykluczone, że to spotkanie kibice obejrzą nie tylko przed telewizorami. Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 19 czerwca sympatycy sportu będą mogli wrócić na trybuny, ale w ograniczonym wymiarze, bo na stadionach będą mogli zająć 25 % dostępnych miejsc.

– To na pewno dobra wiadomość, dla naszych wspaniałych kibiców. Na razie jednak czekamy na wytyczne od PGE Ekstraligi – powiedział tygodnikowi kilkanaście minut po ogłoszeniu decyzji przez premiera maneger Motoru Piotr Więckowski.

1. kolejka PGE Ekstraligi

12 czerwca (piątek): Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin (18:00) * Eltrox Włókniarz Częstochowa – MrGarden GKM Grudziądz (20:30);

14 czerwca: (niedziela) ROW Rybnik– Falubaz Z. Góra (16:30) * Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno (19:15)