Uchodźców przyjmują w świetlicach

Budynek po byłej szkole w Wierzchowinach mógłby zostać zaadaptowany na potrzeby uchodźców z Ukrainy – przekonuje jedna z mieszkanek. Sęk w tym, że nieruchomość wymaga kapitalnego remontu i należy do prywatnego właściciela. A jak mówi wójt Siennicy Różanej Leszek Proskura, gmina dla uchodźców przygotowała świetlice wiejskie.

Mieszkanka Wierzchowin w gminie Siennica Różana uważa, że nieużywany od wielu lat budynek po byłej szkole podstawowej może zostać przeznaczony na potrzeby uchodźców. – Jest tam dużo miejsca, jest stołówka, łazienka z prysznicami. Dlaczego jeszcze władze gminy nie pomyślały o tym budynku? Można tam zorganizować tymczasowe mieszkania dla nawet kilkudziesięciu osób – podkreśla nasza czytelniczka.

Wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura tłumaczy, że po pierwsze budynek od lat znajduje się w nie najlepszym stanie technicznym, wymaga kapitalnego remontu, dużych nakładów finansowych, a po drugie jego właścicielem jest osoba prywatna, przedsiębiorca z Chełma. Gmina sprzedała obiekt kilkanaście lat temu.

– Z tego, co wiem, właściciel budynku prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie sprzedaży całej nieruchomości. Potencjalny nabywca planuje otworzyć dom pomocy społecznej – twierdzi wójt. – Jeśli natomiast chodzi o pomoc dla rodzin z Ukrainy, które opuściły swoją ojczyznę, stworzyliśmy dla nich dobre warunki w wiejskich świetlicach. Obecnie mamy tam 33 osoby, w tym ponad 20 dzieci. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here