Ucieczka po narkotykach

W nocy z soboty na niedzielę patrol krasnostawskiej drogówki podjął pościg za kierowcą Peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg trwał aż do Chełma. Tam okazało się, że uciekinier jest po narkotykach.

Była sobota, 13 kwietnia, ok. 23.00 gdy mundurowi z krasnostawskiej policji chcieli skontrolować Peugeota jadącego ul. Lwowską w Krasnymstawie. – Niestety, kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Kierowca wciąż nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. – Poruszał się drogą w kierunku Chełma. W trakcie ucieczki stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu, jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, w tym na przejściach dla pieszych – wylicza Wasilewski.

Kierujący Peugeotem po kilkudziesięciokilometrowej ucieczce wjechał do Chełma, gdzie do policyjnego pościgu dołączyły się kolejne radiowozy. – Gdy wjechał w ślepą uliczkę, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został jednak zatrzymany – relacjonuje rzecznik krasnostawskiej policjanci.

Uciekinierem okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Wólka. Szybko wyszło na jaw, że nigdy nie miał prawa jazdy i jest poszukiwany. Ponadto tester na obecność narkotyków wykazał, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here